Mały łoś błąkał się po terenach ogródków działkowych

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1430

W czwartkowy poranek mieszkańcy Białołęki poinformowali straż miejską o małym łosiu, który samotnie błąkał się po terenach ogródków działkowych przy ul. Orneckiej

Mały łoś błąkał się po terenach ogródków działkowych
W czwartkowy poranek mieszkańcy Białołęki poinformowali straż miejską o małym łosiu, który samotnie błąkał się po terenach ogródków działkowych przy ul. Orneckiej. Na miejsce został wysłany Ekopatrol. Niestety w pobliżu nie było klępy, dlatego łosiątko zostało odłowione i przekazane pod opiekę specjalistów z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Natychmiast po zgłoszeniu na miejsce wysłano dwa patrole Eko. Wezwano również łowczego Lasów Miejskich. Funkcjonariusze po sprawdzeniu czy młodemu łosiowi nic zagraża, rozpoczęli poszukiwania jego mamy. Niestety w pobliżu nie było dorosłych łosi, dlatego podjęto decyzję o odłowieniu zwierzęcia.

„W trakcie interwencji robiliśmy wszystko, żeby dodatkowo nie zestresować małego łosia. Z łowczym ustaliliśmy sposób odłowienia malucha – zrobiliśmy to bardzo delikatnie, przy pomocy specjalistycznego sprzętu” – informuje Piotr Mostowski zastępca naczelnika Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Łosiątko na szczęście było w bardzo dobrej kondycji. Zostało przewiezione przez strażników miejskich na ul. Korkową, gdzie zajęli się nim specjaliści Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Lasów Miejskich. Pracownicy placówki ocenili wiek łosiątka na ok. 3-5 tygodni.


Źródło: Straż Miejska
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.