Wigilia dla Bezdomnych w Teatrze Kamienica

Dodano: 7 lat temu Czytane: 1642

W środę 20 grudnia o godz. 10:00, Fundacja ATUT działająca przy Teatrze Kamienica po raz kolejny organizuje Wigilię dla bezdomnych.

Wigilia dla Bezdomnych w Teatrze Kamienica
W środę 20 grudnia o godz. 10:00, Fundacja ATUT działająca przy Teatrze Kamienica po raz kolejny organizuje Wigilię dla bezdomnych. W tym dniu najbardziej potrzebujący będą mogli zjeść ciepły posiłek i wspólnie kolędować z Emilianem Kamińskim.

W ubiegłorocznym spotkaniu świątecznym uczestniczyło ponad 220 osób, w tym roku spodziewana jest podobna liczba chętnych. Oprócz tradycyjnego posiłku bezdomni otrzymają lekarstwa, a także paczki z żywnością.
– Jestem zaszczycony, że i w tym roku mogę gościć bezdomnych w naszym teatrze, wierzę, że to spotkanie pozwoli im poczuć choć w namiastce magię świąt – powiedział Emilian Kamiński, dyrektor Teatru Kamienica.

Pomoc przy Wigilii zaoferowała w tym roku Straż Miejska. Wsparcia udzieliła także firma Mea Group, dzięki której mogliśmy i tym razem zakupić lekarstwa.

Fundacja ATUT, działająca przy Teatrze Kamienica stara się wspierać osoby bezdomne. Od początku swojej działalności organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia takie jak m.in.: spotkania okolicznościowe, zamknięte pokazy spektakli, Wigilię, Wielkanoc, Zaduszki oraz odczyty poezji. Dodatkowo Emilian Kamiński wraz z grupą bezdomnych zrealizował także spektakl "Bezdomna Pasja".


Źródło: Teatr Kamienica
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.