Zdrowo zaczytani z Atrium Reduta

Dodano: 6 lat temu Czytane: 819

Jak sprawić, by jedzenie było smaczne, kolorowe, a jednocześnie zdrowe?

Zdrowo zaczytani z Atrium Reduta
Jak sprawić, by jedzenie było smaczne, kolorowe, a jednocześnie zdrowe? Najlepiej przyrządzić je w formie pysznego koktajlu! Już w najbliższą sobotę, 10 lutego, mali goście Atrium Reduta wezmą udział w „Zaczytanej Ławce”, spotkaniu czytelniczemu poświęconemu (nie)zdrowej diecie najmłodszych. Goście specjalni wydarzenia, finaliści programu „MasterChef Junior”, zachęcą dzieci i ich rodziców do zdrowego odżywiania, przyrządzając smakowite shaki.

Dzieci w Polsce jedzą słodkie przekąski nawet dwa razy dziennie . O skutkach złych nawyków żywieniowych będzie można dowiedzieć się, biorąc udział w wydarzeniu w Atrium Reduta, które połączy krainę książek ze sztuką kulinarną.

Główną atrakcją „Zaczytanej Ławki”, którą przygotowały wspólnie centrum handlowe i Fundacja Zaczytani.org, będzie spektakl Pana Teatrzyka „Dlaczego dzieci jedzą śmieci”. Sztuka powstała na podstawie książki o tym samym tytule, autorstwa Anny Manny Poznańskiej. Bohaterką napisanej z udziałem specjalistów pozycji jest Lukrecja, która w przystępny sposób tłumaczy, jakie są skutki niezdrowego odżywiania.
Podczas spotkania najmłodsi goście centrum będą mogli spróbować smacznych i zdrowych koktajli przygotowanych przez finalistów programu MasterChef Junior. Uczestnicy „Zaczytanej Ławki” w Atrium Reduta poznają tajniki przyrządzania pysznych shake’ów i przekonają się, że
w kuchni można się świetnie bawić. Najbardziej utalentowane kulinarnie dzieci w Polsce, łącząc dobrą zabawę z edukacją, udowodnią, że zdrowe gotowanie nie musi być nudne.

- Atrium Reduta wspólną akcją z Fundacją Zaczytani.org zaprasza najmłodszych do pięknej krainy książek. Literatura odgrywa ważną rolę w rozwoju dzieci i ich edukacji, pomagając zrozumieć świat, radzić sobie z emocjami i budować relacje z innymi. Spotkanie w naszym centrum ma charakter edukacyjny – poprzez zabawę w świecie książek i teatru chcemy zaprezentować najmłodszym zdrowe nawyki żywieniowe. Przy okazji wydarzenia gorąco zachęcamy do udziału w zbiórkach książek organizowanych przez Fundację Zaczytani.org na rzecz chorych dzieci. Każda kolejna zgromadzona pozycja to uśmiech na twarzy dziecka i szansa, by mogło choć na chwilę zapomnieć o chorobie – mówi Ewa Hiller, dyrektor Atrium Reduta.

Fundacja Zaczytani.org zajmuje się popularyzowaniem czytelnictwa, szczególnie wśród najmłodszych pacjentów szpitali w całej Polsce. Dzięki prowadzonym zbiórkom książek i Zaczytanym Bibliotekom, dzieci i młodzież mogą oderwać się od myślenia o swoich chorobach. W akcje organizowane przez Fundację z udziałem osobowości ze świata sztuki, muzyki i mediów włączają się co roku setki osób. Nietypową inicjatywą Fundacji są „Zaczytane Ławki”, czyli inspirowane sztuką projekty graficzne na bryłach w kształcie książek, przygotowywane przez znanych artystów. W projekt zaangażowali się m.in.: Natalia Niemen, Małgorzata Ostrowska, Łukasz Jemioł, Daniel Olbrychski, Mateusz Damięcki, Artur Barciś, Jacek Dehnel, Beata Pawlikowska, Andrzej Grabowski i Michał Rusinek. Przy wejściu do Atrium Reduta można usiąść na Zaczytanej ławce autorstwa Joanny Jabłczyńskiej.

„Zaczytana Ławka” odbędzie się 10 lutego o godzinie 11:00 w Atrium Reduta na pierwszym piętrze, w pobliżu Starbucksa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat imprezy oraz oferty Atrium Reduta są dostępne na stronie: www.atrium-reduta.pl.


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.