Rondo Wiatraczna - kolejna galeria handlowa w stolicy

Dodano: 6 lat temu Czytane: 4456

Przy Rondzie Wiatraczna na Pradze Południe otwarto dziś nową galerię handlową.

Rondo Wiatraczna - kolejna galeria handlowa w stolicy
Przy Rondzie Wiatraczna na Pradze Południe  otwarto dziś nową galerię handlową. Na otwarcie, pomimo mroźnej pogody, czekały tłumy. Galeria z częścią mieszkalną została wzniesiona w latach 2016-2018 w miejscu zburzonego Universamu "Grochów".

Dawny Universam powraca

Inwestycja Rondo Wiatraczna to nowoczesny, multifunkcyjny obiekt, na terenie którego znajduje się 470 mieszkań, ponad 11 tys. m kw. powierzchni handlowej oraz ok. 1,5 tys. m kw. powierzchni biurowej. Została wzniesiona na miejscu zbudowanego w latach 1973-1977 Universamu "Grochów", a swoim stylem podkreśla charakterystyczne elementy lokalizacji, nadając im jednocześnie współczesną formę. Mieszkańcy mogą podziwiać odrestaurowane neony, niegdyś wiszące na Universamie Grochów. We wnętrzu galerii ustawiono rzeźbę "Poranek".

– Inwestycja przy Rondzie Wiatraczna to duży sukces dla naszej firmy. W w sprzedaży pozostało jedynie kilka mieszkań – mówił na otwarciu Marek Roefler, Prezes spółki Dantex.

W samej galerii znajduje się ponad 60 punktów usługowych, wynajętych zarówno przez duże sieciówki, jak i lokalnych dostawców. Wśród najemców znajdują się m.in. Rossmann, McDonald’s, całodobowa siłownia CityFit, biuro podróży Itaka, ale także Kantor Lombard czy kwiaciarnia Abelle. Głównym operatorem spożywczym w handlowej części inwestycji została firma Społem, która na dwóch poziomach będzie kontynuować działalność rozpoczętą w tym miejscu od 1977 roku.


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.