Egzotyczna jaszczurka w grejfrutach

Dodano: 2 lata temu Czytane: 349

Nietypowego odkrycia dokonali pracownicy jednego ze sklepów w Śródmieściu – w kartonie z grejpfrutami zauważyli wyziębioną małą jaszczurkę. Jak się okazało, był to gekon murowy

Egzotyczna jaszczurka w grejfrutach
W czwartek ok. godz. 20.00 do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie od pracowników jednego ze śródmiejskich sklepów, którzy poinformowali, że w kartonie z owocami znaleziono małą jaszczurkę.

Na miejscu osoby zgłaszające wskazały nam małego gekona, którego znalazły w skrzynce z grejpfrutami. Z relacji pracowników sklepu wynikało, że znaleziona jaszczurka była bardzo wyziębiona, dlatego umieścili ją pod lampą aby choć trochę ogrzać. Dopiero po ogrzaniu się zwierzątko odżyło – relacjonuje podejmujący interwencję insp. Andrzej Barszcz z Ekopatrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Jak dodaje funkcjonariusz, gekon nie miał ogonka – najprawdopodobniej odrzucił go pod wpływem stresu, co dla tego gatunku jest charakterystyczną reakcją na sytuacje zagrożenia.

Gekon murowy został przekazany pod opiekę specjalistów z ośrodka CITES działającego przy warszawskim ogrodzie zoologicznym.


Źródło: Straż Miejska
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.