Legendarne Czerwone Gitary w Hulakula

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1066

Legenda polskiej muzyki – grupa Czerwone Gitary wystąpi w Hulakula

Legendarne Czerwone Gitary w Hulakula
Kryształowa kawiarnia, czerwone gitary, Złote Płyty – w tych kilku słowach można by streścić historię jednego z najważniejszych polskich zespołów muzyki rozrywkowej, który już 11 marca zagra w Warszawie w Hulakula Rozrywkowym Centrum Miasta.

Wszystko zaczęło się w kawiarni Cristal w Gdańsku 3 stycznia 1965 roku. To tam powstaje grupa Czerwone Gitary, nazwana tak od koloru gitar, na których grali. Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski – tworzący pierwszy skład, nie mogą jeszcze wiedzieć, jak wiele złotych płyt trafi później na konto ich zespołu.

Pierwszy minialbum nagrywają jeszcze w tym samym roku, z gościnnym udziałem Seweryna Krajewskiego, który wkrótce dołączy do zespołu, i wyruszają w trasę koncertową pod hasłem „Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce”. A potem jest już tylko lepiej.

Pod koniec 1966 roku w ekspresowym tempie nagrywają długogrającą płytę To właśnie my, która zapoczątkowuje okres największej popularności grupy. Wkrótce posypią się zaproszenia na festiwale (krajowe i zagraniczne), Złote Płyty (a także Marmurowy Krążek za największą liczbę sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii), nagrody (m.in. przyznane w Cannes trofeum – to samo, które otrzymał wówczas zespół The Beatles) oraz dowody uznania publiczności (jak tytuł jednego z najlepszych polskich zespołów XX wieku, nadany przez czytelników „Polityki”). Nic dziwnego – przeboje takie jak Anna Maria, Takie ładne oczy czy Płoną góry, płoną lasy nucą już kolejne pokolenia Polaków.

Te ponadczasowe hity będzie można usłyszeć na koncercie w Hulakula – Rozrywkowym Centrum Miasta, gdzie zespół w odnowionym składzie (Jerzy Skrzypczyk - perkusja; Mieczysław Wądołowski - gitara, wokal; Arkadiusz Wiśniewski - gitara basowa, wokal; Dariusz Olszewski - gitara, wokal; Marek Jabłoński - gitara) wystąpi 11 marca o godzinie 18.00. Bilety będą do nabycia na miejscu w dniu koncertu (w cenie 30 zł) lub w przedsprzedaży internetowej (20 zł).

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
miejsce: Hulakula – Rozrywkowe Centrum Miasta, ul. Jagiellońska 82B, Warszawa;
data: 11 marca (niedziela);
start imprezy: 18:00;
bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu);
dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1846457645387306/


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.