Przebudowa Miodowej. Od 11 marca pojawią się utrudnienia dla kierowców

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1121

Przebudowa ul. Miodowej i pl. Krasińskich wchodzi w kolejny etap. Po raz pierwszy pojawią się utrudnienia dla kierowców.

Przebudowa Miodowej. Od 11 marca pojawią się utrudnienia dla kierowców
Przebudowa ul. Miodowej i pl. Krasińskich wchodzi w kolejny etap. Po raz pierwszy pojawią się utrudnienia dla kierowców. Dotychczas prowadziliśmy prace w obrębie chodników, teraz czas na roboty drogowe na jezdni. 11 marca br. wprowadzimy pierwsze zmiany w organizacji ruchu na pl. Krasińskich – zamknięty zostanie odcinek pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Świętojerską i Długą - czytamy na stronie ZDM.

Drugą zmianą, którą w najbliższym czasie (od 25 marca br.) wprowadzi wykonawca robót będzie wyłączenie z ruchu ul. Miodowej, pomiędzy ulicami Senatorską i Długą. Prace w tym miejscu potrwają do połowy maja. W trzecim etapie kolejno zamykane będą skrzyżowania z ulicami: Świętojerską, Długą i Senatorską.

Kierowców i pieszych przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Uwaga na objazdy

W związku z pracami, od niedzieli 11 marca zamknięty dla ruchu będzie pl. Krasińskich pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Świętojerską i Długą. Jadący ul. Bonifraterską będą musieli się rozjechać w prawo lub w lewo w ul. Świętojerską. Podobnie będą musieli zrobić kierowcy dojeżdżający ul. Senatorską do skrzyżowania z ul. Długą. Od strony ul. Świętojerskiej możliwy będzie tylko dojazd do parkingu podziemnego. Objazd zamkniętego pl. Krasińskich zostanie poprowadzony ulicami: Świętojerska – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska.

Utrudnienia czekają także pieszych. Prace na placu zostały podzielone na dwa etapy – w każdym z nich czynny będzie chodnik tylko po jednej stronie ulicy. W pierwszym etapie otwarty będzie chodnik po stronie Pałacu Krasińskich (Biblioteki Narodowej), a w drugim etapie po stronie gmachu Sądu Najwyższego. Natomiast na skrzyżowaniach z ulicami Świętojerską i Długą czynne będą przejścia dla pieszych przez jezdnie placu tylko po jednej stronie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez miesiąc.Trasę zmienią też autobusy komunikacji miejskiej. Szczegóły objazdów znajdą się na stronie internetowej ZTM.

Duże zmiany

Kompleksową przebudowę ul. Miodowej i pl. Krasińskich rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. Zmiany obejmują odcinek od Senatorskiej do Świętojerskiej. Na chodnikach układane są płyty granitowe wraz z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością. Płyty pojawią się też na przystankach, a wzdłuż każdego peronu zamontowane zostaną krawężniki peronowe ułatwiające podjazd autobusu. Za nami już znaczna część prac po wschodniej stronie Miodowej i samego placu. Rozpoczynają się też roboty w obrębie chodników po zachodniej stronie – wykonanie konstrukcji i nawierzchni chodników oraz miejsc postojowych, a także remont przystanków.

Jezdnia otrzyma nawierzchnię z bloczków granitowych – taką jaką znamy z Krakowskiego Przedmieścia. Inna będzie jednak technologia: kamień zostanie ułożony na betonowej podbudowie a kostki umocowane specjalnym spoiwem na bazie żywicy epoksydowej. Dzięki temu nawierzchnia będzie mocniejsza i mniej podatna na uszkodzenia, a dodatkowo łatwa w rozbiórce. Taką samą nawierzchnię zyskają pasy rowerowe. Właśnie te prace wkrótce rozpoczną się na pl. Krasińskich, a w kolejnym etapie także na ul. Miodowej. Na jezdni pojawią się kamienne wyspowe progi zwalniające, które uspokoją ruch. Powstaną zatoki postojowe przy krawędzi jezdni oraz nowe przejścia dla pieszych – na pl. Krasińskich i przy ul. L. Schillera. Planowana jest przebudowa skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Wzdłuż ulicy zaświecą tez nowe latarnie.


Źródło: Zarząd Dróg Miejskich
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.