Będzie nowoczesny targ w Hali Gwardii

Dodano: 7 lat temu Czytane: 1052

Nowoczesny targ ze świeżą żywnością oraz część kulinarna – tak będzie wyglądała już wkrótce wschodnia Hala Mirowska tzw. Hali Gwardii.

Będzie nowoczesny targ w Hali Gwardii
Nowoczesny targ ze świeżą żywnością oraz część kulinarna - tak będzie wyglądała już wkrótce wschodnia Hala Mirowska tzw. Hali Gwardii. Miasto rozstrzygnęło konkurs na trzyletni najem budynku. W konkursie złożono osiem ofert, z czego do kolejnego etapu zostało dopuszczonych siedem. Komisja konkursowa wzięła pod uwagę nie tylko oferowaną kwotę za najem, lecz także plany zagospodarowania i program działalności w hali.

"Wyłoniony oferent CBR Events sp. z o.o. zaproponował najciekawszy program spośród wszystkich oferentów. Zwycięzca konkursu zamierza w Hali Gwardii stworzyć nowe miejsce na zakupowej i kulinarnej mapie Warszawy o zupełnie innym charakterze niż centra handlowe. Ma to być jednocześnie uzupełnienie i poszerzenie obecnie istniejącej oferty handlowej w okolicy hali. Pod jednym dachem na otwartej przestrzeni znajdą się drobni producenci, handlowcy i mistrzowie sztuki kulinarnej: restauratorzy, kucharze, piekarze, cukiernicy. W bogatej ofercie znajdzie się też miejsce dla drobnych wytwórców i sprzedawców mięsa i wędlin, wyrobów garmażeryjnych, ryb, owoców morza, serów, win, lodów czy słodyczy. Obok stoisk handlowych utworzona zostanie również część kulinarna, z odpowiednio wyposażonymi stanowiskami, a na antresoli przewidziano część kawiarnianą.

Poza funkcją handlowo-gastronomiczną Hala Gwardii ma również pełnić rolę centrum integrującego mieszkańców. Będą tam organizowane różnorodne wydarzenia okolicznościowe i kiermasze. Umowa na wynajem części budynku, zlokalizowanego przy pl. Żelaznej Bramy 1, zostanie zawarta na trzy lata, z możliwością skrócenia po 18 miesiącach, do momentu wyłonienia docelowego najemcy. Po tym czasie zostanie wybrany docelowy operator budynku, który zorganizuje i poprowadzi w nim nowoczesną halę targową” – informuje urząd miasta.


Źródło: WSP
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.