Ukraina Mistrzem Świata! Rzutem na taśmę pokonała Holandię. Polska na mocnym III miejscu

Dodano: 6 lat temu Czytane: 685

Aż 27 drużyn z całego świata zmierzyło się 29 lipca na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie, podczas VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

Ukraina Mistrzem Świata! Rzutem na taśmę pokonała Holandię. Polska na mocnym III miejscu
Aż 27 drużyn z całego świata zmierzyło się 29 lipca na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie, podczas VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Tytuł Mistrza Świata w pięknym stylu wywalczyła Ukraina, po zwycięstwie nad Polską w półfinałach i pokonaniu Holandii w wielkim finale. Biało-czerwoni nie zawiedli kibiców i jak co roku zdobyli medale, dodając do swojej kolekcji trzeci tytuł II Wicemistrzów Świata.

VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to największy na świecie piłkarski turniej dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. – To jedyny taki turniej na świecie. Dzieciaki trenują ciężko przez cały rok, żeby się jak najlepiej zaprezentować. Dla nich to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu – mówi Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, organizatora turnieju.

W tegorocznych rozgrywkach blisko 270 zawodników i zawodniczek z domów dziecka całego świata stoczyło 92 mecze, strzelając w sumie 401 bramek (379 w fazie grupowej, 22 w fazie pucharowej). Na murawę wybiegli zawodnicy z: Francji, Rosji, Tajlandii, Jordanii, Węgier, Ukrainy, Portugalii, Japonii, Białorusi, Serbii, Litwy, Czech, Słowacji, Słowenii, Polski, Macedonii, Holandii, Niemiec, Wietnamu, Estonii, Łotwy, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Hiszpanii, Palestyny, Chorwacji, a nawet Nepalu.

– „Nadzieja na Mundial” to inicjatywa, która nie tylko pomaga utalentowanej młodzieży rozwinąć sportowe umiejętności, ale także pokazuje sposób na realizację marzeń dzięki współpracy zespołowej, zaangażowaniu i budowaniu wspólnoty. Jesteśmy szczęśliwi, że staliśmy się jej częścią, wspierając to mądre i konsekwentnie budowane przedsięwzięcie od samego początku  – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, Kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska, przedstawiciel sponsora głównego Mistrzostw.

Na stadionie Legii młodym piłkarzom kibicowały tysiące warszawiaków. Finałowy mecz długo nie przynosił rozwiązania. Jednak, niespełna dwie minuty przed końcowym gwizdkiem i spodziewaną serią rzutów karnych, reprezentant Ukrainy silnym uderzeniem z ponad połowy boiska pokonał zarówno holenderską obronę, jak i bramkarza. Ustanowił tym samym wynik meczu na 1:0, realizując marzenia Ukraińców o mistrzowskim tytule. Polska, przegrawszy w półfinale z późniejszym mistrzem, po ciężkiej walce pokonała Hiszpanię i obroniła zdobyty rok temu tytuł II Wicemistrzów Świata.

Poza najważniejszymi tytułami mistrzowskimi przyznano także specjalne nagrody indywidualne i zespołowe:
Najlepszy zawodnik: Dominik Dziąbek (Polska)
Najlepsza zawodniczka: Nika Gruntar (Słowenia)
Król strzelców: Youness Tounsi (Holandia)
Najlepszy bramkarz: Ostap-Mykhailo Diakiv (Ukraina)
Najmłodszy zawodnik: Mike Luik (Estonia)
Najradośniejszy zawodnik: Lulhan Ajredinov (Macedonia)

Konkurs Biedronki:
- strzelec: Artur Chubintes (Białoruś)
- bramkarz: Ostap-Mykhailo Diakiv (Ukraina)
Drużyna Fair Play: Estonia
Najradośniejsza drużyna: Japonia
Najmłodsza drużyna: Estonia

VI Mistrzostwa Świata uświetniły swoją obecnością także piłkarskie gwiazdy: Maniche, Frank Verlaat, Dariusz Dziekanowski, Sebastian Mila, Tomasz Kłos, Radosław Gilewicz, Jacek Krzynówek, oraz nowo powołany selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek.
Po finałach Mistrzostw Świata odbył się rewanżowy pokazowy Mecz Gwiazd: Telewizja kontra Internet. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Internetu, którzy w długim boju pokonali reprezentację Telewizji 4:3.

Zespół Internetu reprezentowali popularni polscy youtuberzy i vlogerzy, m.in.: Y (kapitan), Tivolt, Junajted, Ziemniak, Grabagra, Seto, Kameralni, PNTCMZ, Kamil – InTravel, Doknes, Malczyńscy, AdryanHD, DJ Pallaside, 6:45, Jedyy, Kaluch, PLKD, Wojtek „Łozo” Łozowski, Leh, Gabor, SAJU.
W drużynie telewizji zagrali aktorzy i dziennikarze, m.in.: Tomasz Oświeciński (kapitan), Robert Moskwa, Sebastian Wątroba, Mateusz Kmiecik, Wojciech Czerwiński, Andrzej Popiel, Maciej Rafalski, Paweł Karaszewski, Sebastian Mościcki, Robert Sabała, Marcin Borzęcki, Adrian Koliński, Jan Piasecki, Mateusz Nowak, Sebastian Królikowski, Kamil Jankowski, Marek Szkolnikowski,
Dawid Poniewierski, Krzysztof Rześniowiecki.

Imprezie towarzyszył wielki sportowy piknik, którzy tłumnie odwiedzili mali i więksi kibice – czekało na nich mnóstwo atrakcji, w tym możliwość zdobycia autografów gwiazd Mistrzostw.

Imprezę, jak co roku, brawurowo poprowadził Jacek Kurowski, dziennikarz TVP.

Mistrzostwa tradycyjnie odbyły się na stadionie miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym swoje spotkania na co dzień rozgrywa Legia Warszawa.

Organizator: Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”
Patroni: Kancelaria Sejmu RP, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej
Partner strategiczny turnieju: Miasto Stołeczne Warszawa
Sponsor główny: sieć sklepów Biedronka
Sponsorzy: Wratislavia-BIOdiesel, Cosmedica,  PZU
Mecenas: Energa
Główni partnerzy: Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” MSWiA, Legia, LifeTube, MZA, Zina, oraz agencja FleishmanHillard Warsaw.
Patroni medialni: TVP Sport, Polska Agencja Prasowa, UrbanINFO.tV

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu Stowarzyszenia na Facebooku: Hope for Mundial.


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.