Koncert „Piosenki wojennej Warszawy” na Placu Szembeka

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1198

Zapraszamy na koncert „Piosenki wojennej Warszawy”: w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”.2 września, niedziela, godz. 18.30, plac Szembeka.

Koncert „Piosenki wojennej Warszawy” na Placu Szembeka
Tomasz Kucharski, burmistrz dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, zaprasza na koncert „Piosenki wojennej Warszawy”: w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”. 2 września, niedziela, godz. 18.30, plac Szembeka.

Przed nami kolejny, już tradycyjny, koncert „zakazanych piosenek” pl. Szembeka. Spotykamy się tu co roku na przełomie sierpnia i września, by wspólnie z naszymi kombatantami, mieszkańcami dzielnicy, gośćmi i artystami zaśpiewać znane, a także nieco już dzisiaj zapomniane żołnierskie piosenki.

W roku uroczystych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę nie zabraknie także piosenek, które towarzyszyły polskim żołnierzom po 1918 roku. Niech wyrażona pieśnią postawa bohaterów tamtych lat stanie się dla nas wzorem do działania i opoką, na której zbudujemy spokojną przyszłość następnych pokoleń!

Posłuchamy piosenek, które pomagały przetrwać zarówno powstańcom warszawskim, jak i wszystkim żołnierzom, walczącym o wolność Polski. Są to zarówno pieśni pełne ważnych słów, jak i piosenki o miłości, są żartobliwe zaloty do sanitariuszek i wspomnienia ciężkiej wspólnej walki.
Zapraszam serdecznie! - mówi Tomasz Kucharski

Zespół wokalno-aktorski „Sonanto” powstał w Warszawie w 2012 r. – obecnie tworzy go kilkanaścioro wokalistów, śpiewających aktorów oraz instrumentalistów. Członkami zespołu są absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (obecnie Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Wokalno-Estradowego ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie czy Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej – wśród nich aktorzy teatrów muzycznych a także profesjonalni instrumentaliści. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie zespołu: www.sonanto.pl


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.