Wykonaj zdjęcie i wygraj wyjazd na warsztaty fotograficzne do Chicago

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1162

Konkurs fotograficzny Mennica Legacy Tower „Warszawa i jej dziedzictwo”

Wykonaj zdjęcie i wygraj wyjazd na warsztaty fotograficzne do Chicago
„Warszawa i jej dziedzictwo” – tak brzmi nazwa konkursu fotograficznego organizowanego przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A., inwestorów Mennica Legacy Tower, powstającej przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu autorskiej fotografii ukazującej dziedzictwo stolicy. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody – autorzy dwóch zwycięskich zdjęć zostaną zaproszeni na warsztaty fotograficzne, które odbędą się w Chicago! Laureatów konkursu wyłoni jury pod przewodnictwem prekursora polskiej fotografii reportażowej, jednego z najwybitniejszych fotografów Tadeusza Rolke.

Konkurs fotograficzny Mennica Legacy Tower „Warszawa i jej dziedzictwo”


Konkurs polegający na wykonaniu autorskiego zdjęcia, przedstawiającego dziedzictwo stolicy, skierowany jest do pasjonatów architektury i fotografii, mieszkańców Warszawy oraz wszystkich osób odwiedzających stolicę. Uczestnicy konkursu mają pełną dowolność interpretacji tematu – fotografie mogą przedstawiać zarówno miejsce, architekturę, przedmioty, jak i nieskategoryzowaną wizję artystyczną autora.
Zdjęcia będą oceniane pod kątem zgodności z tematem konkursu i wartości artystycznej, co sprawia, że szansę na zwycięstwo otrzymają nie tylko profesjonalni fotografowie, ale także wszyscy pasjonaci. Istotny jest również termin wykonania zdjęć konkursowych – muszą być zrobione pomiędzy 3 a 17 września 2018 r.

Oceny nadesłanych prac dokona jury pod przewodnictwem Tadeusza Rolke. Oprócz wybitnego polskiego artysty fotografika, w jego składzie znajdą się: Cezary Jarząbek, Założyciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse, Zbigniew Jakubas, Przewodniczący Rady Nadzorczej Mennica Polska S.A., Ewa Andrzejewska, Redaktor Naczelna Eurobuild CEE oraz Sebastian Deptuła, fotograf architektury.

Spośród wszystkich nadesłanych prac, jury wyłoni 10 finałowych fotografii, które zostaną zaprezentowane podczas wernisażu w trakcie uroczystego otwarcia kompleksu Mennica Legacy Tower jesienią 2019 r. Główna nagroda – wyjazd do Chicago na warsztaty fotograficzne pod okiem Sebastiana Deptuły, przypadnie autorom dwóch zdjęć, którzy zdaniem jury w najbardziej interesujący sposób przedstawią w swoich pracach dziedzictwo Warszawy.

– Warunki konkursu podpowiadają uczestnikom różne drogi do spełnienia oczekiwań i zdobycia atrakcyjnych nagród. Możemy sobie wyobrazić użycie długich ogniskowych i wyczekiwanie na wyrafinowane światło, w którym obecne wieżowce wykonają swój fotograficzny taniec. Zwolennicy architektury historycznej mogą zapomnieć o tragicznych przeżyciach miasta w XX. wieku. Ale dziś większości z nas jest obojętne, że ten właśnie osiemnastowieczny pałac powstał np. w roku 1957. Wszystko piękne może być dziedzictwem – powiedział Tadeusz Rolke, przewodniczący jury konkursu „Warszawa i jej dziedzictwo”.

Organizatorami konkursu są firmy Golub GetHouse i Mennica Polska S.A, inwestorzy wysokościowca Mennica Legacy Tower.
– Mennica Legacy Tower będzie niezwykłym kompleksem biurowym. Realizując ideę partnerstwa dla dziedzictwa – naszego sztandarowego hasła, wspólnie z Mennicą Polską

– chcielibyśmy, aby wieżowiec stał się nową ikoną stolicy. To między innymi dlatego – w celu podkreślenia wyjątkowej tożsamości miejsca i charakteru miasta, zdecydowaliśmy się na konkurs „Warszawa i jej dziedzictwo” – powiedział Cezary Jarząbek, Założyciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse.

Zgloszenia od 3 do 17 września

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą od 3 września 2018 r. (godzina 00:00) do 17 września 2018 r. (godzina 23:59). Należy ich dokonywać poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: konkurs@mennicalegacytower.pl. Wszystkie informacje o konkursie wraz ze szczegółowym regulaminem i wymaganą specyfikacją techniczną zdjęć dostępne są na stronie http://mennicalegacytower.pl/konkurs/


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.