Zabytkowa bursa przy Okopowej 55A zostanie zmodernizowana

Dodano: 7 lat temu Czytane: 2824

Budynek przy Okopowej 55A został wpisany do gminnej ewidencji zabytków.

Zabytkowa bursa przy Okopowej 55A zostanie zmodernizowana
Bursa przy ul. Okopowej 55A dla ponad 120 uczniów została wpisana do gminnej ewidencji zabytków. W związku z tym Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w budynkach bursy.

W ramach modernizacji zmieni się aranżacja poszczególnych pięter – na każdym z nich będą pokoje z łazienkami (jedna łazienka na dwa pokoje). Łącznie bursa będzie zapewniać 124 miejsca noclegowe. Do tej pory w bursie było 105 miejsc w 37 pokojach ze wspólnymi łazienkami w korytarzach. Zostanie zamontowana winda, tak aby osoby z niepełnosprawnościami mogły swobodnie poruszać się między piętrami. Powstaną nowoczesna kuchnia i jadalnia. Zmodernizowana będzie m.in. instalacja wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, gazowa, elektryczna oraz instalacje teletechniczne. Budynek zostanie przystosowany do wymogów przeciwpożarowych – zaczynając od poszerzenia drzwi ewakuacyjnych, a kończąc na zamontowaniu dźwiękowego systemu ostrzegawczego i instalacji sygnalizacji pożaru (SSP) podłączonej do stałego monitoringu Państwowej Straży Pożarnej. Obiekt wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków m.st. Warszawy.

Modernizacja będzie przebiegać zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na sierpień 2018 r. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: WIMAKS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K (Lider Konsorcjum) i WIMAKS Toczyłowski Dariusz. Koszt inwestycji to 6,7 mln zł.


Źródło: WSP
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.