Warszawskie spotkanie z Polą Rewako, autorką książki „Chilli”

Dodano: rok temu Czytane: 393

Wydawnictwo Jaguar zaprasza na spotkanie z Polą Rewako.

Warszawskie spotkanie z Polą Rewako, autorką książki „Chilli”
Wydawnictwo Jaguar zaprasza na spotkanie z Polą Rewako, młodą, odważną debiutantką. Bezkompromisową jak Dorota Masłowska. Jej powieść "Chilli" to głos nowego, zbuntowanego pokolenia, pragnącego zbudować świat po swojemu.

22 lutego godz. 18:00
Empik Junior, Warszawa
Ul. Marszałkowska 116/122

Prowadzenie Romuald Kłosowski z radia ZET.
 
Przepełnieni ideałami młodzi ludzie wychodzą na ulice Gdańska. Nie chcą żyć dłużej w egoistycznym społeczeństwie nastawionym wyłącznie na materialny sukces. Przeprowadzają kilka kontrowersyjnych akcji, by wyrwać ludzi z letargu. Ale sytuacja wymyka się spod kontroli… Czy uda im się zbudować nowy wymarzony świat?
 
Zacząłem czytać „Chilli” – i nie przestałem, aż skończyłem. Był to jeden z tych miłych przypadków, kiedy miało się poczucie obcowania z czymś przekraczającym typową jakość szeregowego debiutu. Pola Rewako przekonująco, sprawną ręką urodzonej fabularzystki pokazuje spory kawałek zbiorowego życiorysu najmłodszego polskiego pokolenia. - Tadeusz Nyczek, krytyk literacki, wieloletni przewodniczący jury nagród NIKE
 
POLA REWAKO – gdańszczanka z urodzenia, związana ze swoim miastem sercem i umysłem. Z racji rozległych muzycznych zainteresowań występowała m.in. w chórze Bel Canto, współorganizowała też w 2013 roku Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej czyli słynną FAMĘ. Ukończyła studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, równolegle pracując nad swoją debiutancką powieścią „Chilli”.
Muzyka nadal jest silnie obecna w życiu autorki - często chodzi na koncerty a od paru lat również je organizuje dla kilku zaprzyjaźnionych zespołów. Prowadzi też blog po angielsku o tym, jak być szczęśliwym:

 


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.