W zabytkowym forcie otwiera się whisky bar

Dodano: rok temu Czytane: 458

W Forcie 8 powstaje bar i sklep z whisky. Nie będzie to miejsce zarezerwowane jedynie dla koneserów, lecz także dla wszystkich rozpoczynających przygodę z tym trunkiem.

W zabytkowym forcie otwiera się whisky bar
W Forcie 8 powstaje bar i sklep z whisky. Nie będzie to miejsce zarezerwowane jedynie dla koneserów, lecz także dla wszystkich rozpoczynających przygodę z tym trunkiem.  Twórcy miejsca - właściciele sklepu SingeMalt.pl zapowiadają rezygnację z ciężkich skórzanych foteli i klasycznego wystroju lokali specjalizujących się w whisky. Koncept nowego whisky baru zakłada oryginalny design, swobodną atmosferę i dzielenie się wiedzą o historii, sztuce produkcji i degustacji złocistego alkoholu.

Whisky na 3 miejscu

Whisky kiedyś kojarzona przez Polaków z luksusowym i nieodstępnym dobrem, obecnie jest 3 najchętniej kupowanym przez Polaków alkoholem, zaraz po rządzących od lat piwie i klasycznej wódce. Według zestawienia przygotowanego przez agencję Nielsen w 2018 roku sprzedaż whisky wzrosła o ponad 11%. Polacy coraz częściej sięgają po różnorodne jej odmiany. Od whisky leżakowanych 12, 18 czy 25 lat, aż po zdecydowanie mniej popularne, ale pojawiające się na polskim rynku marki wywodzące się z krajów azjatyckich.

Nasz rynek jest bardzo otwarty na nowości. Zmienia się styl życia Polaków, a wielu ludzi poszukuje  jakości w każdym aspekcie życia. Ten trend dotyczy również dobrych alkoholi. Whisky , a szczególnie whisky single malt z bogatą paletą smaków, świetnie się w niego wpisuje, mówi Marta Woźniak, właścicielka Singlemalt.pl

Nowe miejsce w zabytkowej przestrzeni

Sklep SingleMalt.pl działa na rynku od 11 lat. Stworzenie baru jest naturalną konsekwencją ich działalności. Postanowiliśmy wyjść poza sprzedaż i zorganizowane, zamknięte degustacje. Zależy nam na kontakcie z ludźmi. Zarówno ze stałymi klientami, z którymi poznajemy subtelne nuty smakowe, jak i z tymi, których możemy wprowadzić w świat whisky. Naprawdę nie trzeba być znawcą, by tak po prostu cieszyć się jej dobrym smakiem,  podkreśla Marta Woźniak.

Twórcom baru zależało na oryginalnej przestrzeni i odejściu od klimatu klasycznych lokali usługowych. Dlatego wybór padł na  warszawski Fort 8, który powstał w odrestaurowanych XIX-wiecznych koszarach na styku trzech dzielnic: Ursynowa, Wilanowa i Mokotowa. Już teraz wiemy, że sąsiadami whisky baru będą restauracje, kawiarnia, miejsca warsztatowe, pracownie czy autorskie sklepy.  Otwarcie kompleksu przewidziane jest na połowę tego roku.


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.