Biedronka świętuje Tłusty Czwartek pączkami bez oleju palmowego

Dodano: rok temu Czytane: 506

Z różą czy z wiśnią, z pudrem czy bez – polska tradycja nie mówi, jakie powinny być pączki na Tłusty Czwartek.

Biedronka świętuje Tłusty Czwartek pączkami bez oleju palmowego
Z różą czy z wiśnią, z pudrem czy bez – polska tradycja nie mówi, jakie powinny być pączki na Tłusty Czwartek. Wymogi są tylko dwa: mają być słodkie i okrągłe. Pączki Słodka Kraina z Biedronki mają jeszcze jedną cechę – są bez dodatku sztucznych aromatów i barwników, a z ich składu i procesu produkcji całkowicie wyeliminowano olej palmowy. Tylko w Tłusty Czwartek w ub.r. klienci kupili w Biedronce blisko 12 mln pączków, a w tygodniu „tłustoczwartkowym” ponad 25 mln sztuk.

Biedronka w tegorocznej ofercie ma aż 16 rodzajów „tłustoczwartkowych” produktów: od pączków po donuty z confetti. Największym wzięciem jak zawsze cieszą się pączki, zwłaszcza marki własnej Słodka Kraina i Cukiernia.

– Co roku nasze pączki, faworki i donuty cieszą podniebienia milionów klientów. Tylko w Tłusty Czwartek w 2018 r. sprzedaliśmy blisko 12 mln pączków. Wiedząc, jak ważny jest to produkt dla każdego z Polaków, postawiliśmy przed sobą trudne zadanie udoskonalenia receptury naszych pączków marki własnej. Dzięki tym staraniom pączki Słodka Kraina Biedronki są unikatem – nie dodaje się do nich żadnych sztucznych aromatów i barwników ani oleju palmowego. Co ważne, nie używa się go także do ich smażenia – tu stosujemy ten sam rodzaj tłuszczu, którego używały nasze babcie, czyli smalec – mówi Adam Lalewicz, specjalista ds. rozwoju jakości i kontroli marki własnej w Biedronce.

Pączki Słodka Kraina dostępne są w wersjach: z marmoladą wieloowocową i lukrem oraz z marmoladą wieloowocową i pudrem dekoracyjnym, natomiast pączki marki Cukiernia - z nadzieniem wiśniowym, dekorowane płatkami migdałowymi (90g w cenie 1,99 zł/szt.). Wszystkie wyróżniają się wysoką zawartością owoców i marmolady w nadzieniu.

Cena opakowania 12 sztuk pączków (65g) to jedynie 4,99 zł/opak., a w Tłusty Czwartek będzie obowiązywać cena 4,49 zł/opak. Jeden pączek marki Słodka Kraina (80g) kosztuje 78 gr, a przy zakupie 6 sztuk cena za sztukę wyniesie 55 gr.

Tłusty Czwartek to jednak nie tylko pączki. Dlatego w Biedronce w sprzedaży znalazły się także m.in. donuty, w promocji „Kup 12, zapłać za 8”. Dzięki niej można będzie spróbować całej gamy ciekawych smaków i skosztować donuta cappuccino (73g, 1,99 zł/szt.), donuta cookies (75g, 1,99 zł/szt.), donuta pink (60g, 1,49 zł/szt.) czy nadziewanego, oblanego wedlowską czekoladą donuta Wedel (68g, 2,19 zł/szt.). Oferta „Kup 12, zapłać za 8” obowiązuje do 2 marca br. lub do wyczerpania zapasów.  

Więcej o ofercie Biedronki na Tłusty Czwartek można znaleźć na stronie www.biedronka.pl.


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.