Nowa para taneczna będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w łyżwiarstwie figurowym

Dodano: 5 lat temu Czytane: 3675

Olivia Rybicka-Oliver, tancerka na lodzie jeżdżąca w kategorii juniorów, reprezentująca Miejski Klub Łyżwiarski w Łodzi

Nowa para taneczna będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w łyżwiarstwie figurowym

Olivia Rybicka-Oliver, tancerka na lodzie jeżdżąca w kategorii juniorów, reprezentująca Miejski Klub Łyżwiarski w Łodzi, od lat pomaga wnosić radość w życie ciężko chorych polskich dzieci. Teraz spełnia się jej własne marzenie – już 3 marca 2019 wyjeżdża do Zagrzebia na Mistrzostwa Świata Juniorów w łyżwiarstwie figurowym.  

4 lata temu, 19 stycznia 2015 roku, jeszcze jako 11-latka, Olivia pobiła rekord Guinnessa na najszybszy piruet na łyżwach osiągając szybkość 342 RPM. Wydarzenie odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dzięki temu wyczynowi i innym działaniom charytatywnym, na przestrzeni ostatnich lat Olivia pozyskała ponad 80 000 zł na rzecz chorych dzieci. Dodatkowo, co roku, przez dwa tygodnie podróżuje po Polsce i spełnia marzenia ciężko chorych  dzieci.

Olivia od 11 lat trenuje łyżwiarstwo figurowe, początkowo jeździła jako solistka, a półtora roku temu zdecydowała się połączyć swoje dwie pasje – taniec i łyżwiarstwo figurowe i trenować taniec na lodzie. Przez pierwsze miesiące jeździła sama, a w lipcu 2018 stworzyła parę taneczną z Peterem Paleev, urodzonym w Moskwie utalentowanym tancerzem i łyżwiarzem, z którym obecnie reprezentuje Polskę w kategorii juniorów.
Po kilku miesiącach intensywnych treningów, nowa para juniorska wzięła udział w trzech zawodach międzynarodowych po raz pierwszy reprezentując Polskę. Podczas ostatnich zawodów Bavarian Open w Oberstdorfie, zaledwie po 7 miesiącach wspólnych treningów, utalentowana para niespodziewanie zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata Juniorów w Zagrzebiu w Chorwacji, jako jedyna polska para juniorska.
Olivia i Peter zostali również powołani do kadry narodowej w Polskim Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Wicemistrzowie Polski, w rankingu PZŁF zajmują pierwsze miejsce w kategorii juniorów w parach tanecznych. Ze względu na brak odpowiedniego zaplecza w Polsce, choć oboje reprezentują Miejski Klub Łyżwiarski w Łodzi, na co dzień trenują w międzynarodowym centrum szkoleniowym „Mariposa” w Barrie, w prowincji Ontario, w Kanadzie.

Wyjazd na Mistrzostwa Świata Juniorów do Zagrzebia, które będą miały miejsce 4-10 marca 2019 to ogromne wyzwanie i wyróżnienie dla nowej pary oraz nagroda za determinację i ciężką pracę. Tak, marzenia się spełniają! Zapytana od odczucia Olivia powiedziała „zdaję sobie sprawę, że będę jedną z młodszych i najmniej doświadczonych zawodniczek, ale jestem bardzo dumna z tego, że mogę wraz z Peterem reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów. Damy z siebie wszystko i będzie to dla nas ogromnie ważne doświadczenie na kolejne lata”.
Po Mistrzostwach Świata Juniorów, Olivia i Peter będą nadal razem trenować. Olivia ma również zamiar dalej pomagać chorym dzieciom. Rozpocznie własny program „Skating for Young Heros” („Łyżwiarze dla młodych bohaterów”), dzięki któremu połączy dwie pasje – taniec na lodzie i wnoszenie radości w życie ciężko chorych dzieci w Polsce.

 


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.