Dzień Zero Waste w Galerii Łomianki

Dodano: rok temu Czytane: 425

Już 6 kwietnia odbędzie się wydarzenie „Odpakowani” – ekologiczne zakupy - Dzień Zero Waste w Galerii Łomianki.

Dzień Zero Waste w Galerii Łomianki
Kondycja Ziemi jest zależna od naszych codziennych wyborów… a prawie każdemu z nas zdarza się podejmować te, niezbyt jej służące. Dobra wiadomość jest taka, że pozytywne nawyki można wypracować łatwiej niż się wydaje! Już 6 kwietnia, podczas wydarzenia „Odpakowani” w Galerii Łomianki, dowiecie się jak żyć jeszcze bardziej ekologicznie i zdrowo oraz w jaki sposób ograniczyć produkowane przez siebie odpady do minimum.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 10.00 -18.00 i przewiduje mnóstwo ekologicznych atrakcji w duchu  „zero waste”, takich jak: warsztaty, konkursy i możliwości zaopatrzenia się w „bezodpadowe niezbędniki”!

Odpakowani - ekologiczne zakupy Dzień Zero Waste w Galerii Łomianki

Lista wystawców

• Krawiecka Kawiarenka Naprawcza, czyli punkt napraw tekstyliów i szycia na maszynach. Będziecie mogli przeszyć sobie to i owo oraz poduczyć się sztuki krawieckiej. Tak więc przeszukajcie szafy i przybywajcie na Targi! Do szycia, gotowi, start!

• Wiosenne sadzonki za elektrośmieci, czyli punkt zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - średniego (np. pralki, lodówki, kuchenki, mikrofalówki, komputery, kamery), a także drobniejszego, który często zalega latami w naszych szufladach (kalkulatory, zegarki, myszki komputerowe, baterie etc.). Wymiana sprzętu na ekologiczne podarunki.

• Spotkania z ekspertami - kącik porad na temat możliwości redukcji wytwarzania odpadów.

• Strefa wystawców ekologicznych zero waste, czyli kiermasz produktów, które pomagają redukować odpady w domu, pracy, podczas podróży, a wśród nich:
o    BeePack®, czyli ręcznie wykonane opakowania (woskowijki) do przechowywania żywności. Używaj zamiast folii spożywczej i aluminiowej do pakowania i przechowywania pieczywa, przekąsek, kanapek, warzyw, owoców i nabiału. Są ekologiczne i wielokrotnego użytku, a żywność w nich przechowywana zachowa świeżość na dłużej. Ale to nie wszystkie atrakcje, które zaproponuje BeePack podczas Odpakowanych!
o    Nożyczki - pracownia artystyczna, w ofercie której można znaleźć między innymi: EkoPłatki, Warzyworki, worki lniane i bawełniane, KanapkoZawijki, torby zakupowe, chusteczki bawełniane i wiele innych wielorazowych produktów. Ponadto @NozyczkiPracowniaArtystyczna przygotowała dla Was moc atrakcji w postaci konkursów;
o    Pracownia artystyczna Tynka, czyli miejsce, w którym zużyte szkło odradza się w nowej roli. Bezzwrotne szklane butelki, przeszklenia starych drzwi i mebli, oraz inne niepotrzebne już przedmioty ze szkła, które po przetopieniu w technice fusingu, zyskują całkiem nowy charakter i funkcje;
o    Laboratorium Aromaterapii, czyli najlepszej jakości olejki eteryczne i oleje. Produkty stworzone przez pasjonatów, sprawdzone przez specjalistów. Olejki eteryczne to niesamowicie potężne wyciągi z roślin. Mogą wpływać na nasze zdrowie, samopoczucie, emocje. Pomogą odstraszyć insekty, zwalczyć pleśń i roztocza. W jakościowych olejkach eterycznych zapach jest miłym bonusem. Najważniejsze jest ich działanie i potencjał terapeutyczny. Przyjdź i poczuj różnicę!
o    Metalowesłomki.pl, czyli producent i dystrybutor ekologicznych, wielorazowych słomek do napojów ze stali nierdzewnej. W ofercie znajdziecie również inne artykuły Zero Waste, m.in.: wielorazowe słomki do napojów, torby, czy bambusowe szczoteczki do zębów;
o    Planetarianie, czyli ekologiczne produkty prosto od rolników. W ofercie można znaleźć kasze, ryże, mąki, produkty strączkowe, bakalie, zioła i przyprawy, oleje, syropy i wiele innych zdrowych produktów;
o    My Eco Brush, czyli rodzina ekologicznych oraz biodegradowalnych szczoteczek do zębów. Szczoteczki  zostały wykonane w 100% ze składników biodegradowalnych takich jak bambus, włókna oraz masy bambusowej.
o    Zeroattack, marka prowadzona przez Fundację alter eko, której celem jest ułatwianie społeczeństwu redukcję odpadów. W ofercie Zerroatack znajdziecie woskowijki, wielorazowe płatki kosmetyczne, słomki ze słomy, woreczki, ekochemię domową,ekokosmetyki, świeczki, zielone słoiki, makramy, Wszystkie produkty wykonane są ręcznie, z materiałów z odzysku i recyklingu. Do produkcji świec i kosmetyków używane są własnoręcznie zebrane zioła z dzikich, polskich łąk i lasów.
o    Decoded1Studio, czyli pracownia nowoczesnej tkaniny artystycznej i dekoracyjnej. Obrazy przestrzenne, projektowanie, dekoracja wnętrz, sztuka i ekologia. Na stoisku  dostępne będą Woreczki do pakowania warzyw, owoców, nasion, uszyte w pracowni z recyklingowych materiałów, ręcznie dekorowane, eko woreczki, zero waste, tkanina zamiast plastiku, zdrowe środowisko, zdrowy człowiek.
o    Biosensual, czyli aromaterapeutyczne świece z wosku roślinnego i naturalnych olejków eterycznych, pielęgnują dłonie, stopy i ciało.
Zapach wnika do wnętrza naszego organizmu wraz z oddechem.
Biosensual dba o to co wdychamy my i nasi pupile stosując wyłącznie naturalne kompozycje zapachowe.

• strefa warsztatów ekologicznych i upcyklingowych oraz konkursów dla dorosłych i dzieci, między innymi warsztaty aromaterapeutyczne - okazja do poznania i powąchania około 40 olejków z całego świata, w tym tych najcenniejszych, oraz ich zastosowania.

Wydarzenie odbędzie się 6 kwietnia w godz. 10.00 -18.00 w Galerii Łomianki (ul. Brukowa 25, Łomianki). Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.