Nagroda finansowa za pomoc w odnalezieniu cennych pamiątek i dokumentów Hutnika Warszawa

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1190

Firma Tagomago.pl wspiera Hutnika Warszawa w poszukiwaniach skradzionych pamiątek i dokumentów. Jeden z głównych sponsorów klubu ufundował nagrodę.

Nagroda finansowa za pomoc w odnalezieniu cennych pamiątek i dokumentów Hutnika Warszawa
Firma Tagomago.pl wspiera Hutnika Warszawa w poszukiwaniach skradzionych pamiątek i dokumentów. Jeden z głównych sponsorów klubu ufundował nagrodę finansową w kwocie 3000 zł. Trafi ona do osób, które posiadają wiedzę na temat skradzionych rzeczy i przyczynią się do ich odnalezienia.

W zeszłym tygodniu z dawnego budynku klubowego Hutnika Warszawa skradziono dwie kasy pancerne o wartości historycznej, z charakterystycznym emblematami „Dumy Bielan”. Odkrycie całego zajścia miało miejsce podczas przeprowadzki związanej z planowanym rozpoczęciem prac rewitalizacyjnych na terenie kompleksu sportowego przy ul. Marymonckiej. Obie szafy zostały podarowane  w latach 50. XX wieku przez Hutę Warszawa. Według różnych relacji miał je podarować pierwszy prezes przedsiębiorstwa. W szafach przechowywane były archiwalne dokumenty oraz historyczne pamiątki, nawiązujące do ponad 60-letniej tradycji Hutnika.

Kradzież została zgłoszona na policję, która aktualnie prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie sprawy. O incydencie zostały również poinformowane władze miasta. Kradzież zbulwersowała władze klubu oraz społeczność Bielan. - Zawłaszczenie zabytkowych szaf wraz dokumentacją historyczną stanowi w naszym przekonaniu profanację dziedzictwa kulturowego miasta stołecznego Warszawy oraz dzielnicy Bielany - powiedział Maciej Purchała, prezes zarządu Hutnika Warszawa.

Pomoc w odnalezieniu skradzionych dokumentów i pamiątek zaoferowało Tagomago.pl, jeden z głównych sponsorów klubu. Zarząd firmy ufundował nagrodę w wysokości 3000 zł dla osób, która wskażą ich lokalizację lub w inny sposób przyczynią się do odnalezienie cennych archiwaliów.

– Od wielu lat jesteśmy częścią wielkiej bielańskiej rodziny. Hutnik to klub z wieloletnią tradycją, który mimo zmieniającej się sytuacji politycznej, społecznej i ekonomicznej w kraju, od ponad 60 lat gości na stołecznej mapie sportu, dostarczając emocji mieszkańcom lewobrzeżnej Warszawy. Zwyczaj kibicowania Hutnikowi przekazywany jest w tej części miasta z pokolenia na pokolenie. Kradzież dokumentów i pamiątek klubowych, stanowiących świadectwo jej dokonań i osiągnięć, jest bardziej niż bulwersująca. Chcemy pomóc w ich odzyskaniu – powiedziała Janina Karasek, współwłaściciel i dyrektor ds. rozwoju w Grupie Kapitałowej Primavera Parfum, której częścią jest Tagomago.pl.

Osoby posiadające cenne informacje dotyczące zaginionych pamiątek i szaf pancernych proszone są o kontakt z najbliższą komendą policji.


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.