Warszawa stolicą gupika

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1337

Serdecznie zapraszamy na wystawę rybek. W dniach 10-11 sierpnia w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym będą gościły przepiękne, bajecznie kolorowe ryby akwariowe - gupiki.

Warszawa stolicą gupika
Serdecznie zapraszamy na wystawę rybek. W dniach 10-11 sierpnia w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym będą gościły przepiękne, bajecznie kolorowe ryby akwariowe - gupiki. Przyjadą do nas z najlepszych hodowli z Chin, Tajwanu, Malezji, Indii, Tajlandii, Indonezji, Filipin, Anglii, Niemiec, Francji, Austrii, nie zabraknie też rybek pochodzących z polskich hodowli. Te fantastyczne rybki będzie można podziwiać w ponad 200 akwariach ustawionych w Sali Konferencyjnej Warszawskiego ZOO.

Oprócz pokazu ryb odbędą się również konkursy ważne dla hodowców: Mistrzostwa EUROPY Gupików Par IKGH (Inernationales Kuratorium Guppy Hochzucht),  II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Gupików Par, Konkurs Mistrza Projektowania Genetyki Gupików. Jury konkursowe będzie oceniało rybki zgłoszone na Konkurs: ich proporcje, kolor i kształty zgodnie ze standardami IKGH.

Wystawa dostępna będzie dla wszystkich zwiedzających bezpłatnie. Wejście do Sali Konferencyjnej – bezpośrednio z ul. Ratuszowej 1/3, bez wchodzenia na teren ZOO.

Warto odwiedzić tę wystawę, ponieważ do Warszawy przyjadą przedstawiciele światowej elity akwarystycznej - hodowcy i prezesi największych klubów hodowców gupików z całego świata.

Nazwa „gupik” (ang. guppy) – pochodzi od nazwiska jednego z angielskich badaczy Roberta Johna Lechmere Guppy'ego, który odkrył ten gatunek na Trynidadzie. Gupiki występowały pierwotnie na Karaibach i w północno - wschodniej części Ameryki Południowej. Potem zostały introdukowane na wszystkich kontynentach poza Antarktydą do walki z larwami komarów i tym samym z malarią.

Wydarzenie zorganizowane przez HWGC Honourable World Guppy Club oraz Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie. Partnerami imprezy są AQUAEL, DISCUS Sklep Akwarystyczny, Firma Fluvel oraz SERA.

KIEDY?
10.08.2019 r. w godz. 10.00 – 18.00
11.08.2019 r. w godz. 10.00 – 14.00


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.