Gala Bestsellery Empiku 2020 w elektryzującej oprawie muzycznej

Dodano: 3 lata temu Czytane: 612

Katarzyna Nosowska, sanah, Daria Zawiałow, PRO8L3M, Tomasz Organek, OKI, Margaret, IGO, Martyna Jakubowicz, Kwiat Jabłoni i Vito Bambino – to artyści, którzy wystąpią podczas gali Bestsellery Empiku 2

Gala Bestsellery Empiku 2020 w elektryzującej oprawie muzycznej
Katarzyna Nosowska, sanah, Daria Zawiałow, PRO8L3M, Tomasz Organek, OKI, Margaret, IGO, Martyna Jakubowicz, Kwiat Jabłoni i Vito Bambino – to artyści, którzy wystąpią podczas gali Bestsellery Empiku 2020. Widowiskowa oprawa muzyczna, obok zaskakującej oryginalnością scenografii i multimediów, to już znak rozpoznawczy tego corocznego wydarzenia. Usłyszymy nowe interpretacje i remiksy znanych utworów przygotowane specjalnie na ten wieczór przez dyrektora muzycznego gali – IGO. Transmisja rozdania nagród dla twórców Bestsellerów i Odkryć Empiku a także Wydarzenia Roku rozpocznie się 9 lutego o godz. 20.15 na antenie TVN.

Cybernetyczne widowisko

Wyjątkowe wykonania muzyczne i futurystyczna scenografia – w tym roku widzowie gali rozdania nagród Bestsellery Empiku 2020 zostaną zaproszeni w świat elektryzującej cyber-odysei. Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiada IGO.

– Za nami bardzo ciężki rok - możliwości działań artystycznych zostały zminimalizowane praktycznie do zera. Tegoroczna gala, która jak zawsze będzie światowej klasy widowiskiem multimedialnym, tym razem odbędzie się bez udziału publiczności w odpowiedzi na aktualną sytuację. Skupimy się w stu procentach na widzu przed ekranem. Otwiera to dużo nowych możliwości, bardzo trudnych do osiągnięcia przy pełnej publiczności w studio – podkreśla IGO. - Razem z moim zespołem przygotowaliśmy futurystyczną podróż muzyczną, którą będą wytyczały znane utwory w nowatorskich aranżacjach. Odkryjemy nowe brzmienia na skalę niespotykaną dotąd w telewizji. Zaprosiliśmy do współpracy szereg wspaniałych artystów, którzy uświetnią to wydarzenie – dodaje.

Oryginalne interpretacje i remiksy znanych utworów wykona grono wykonawców reprezentujących różne pokolenia i style muzyczne. W duetach i kolaboracjach usłyszymy Katarzynę Nosowską, Darię Zawiałow, Tomasza Organka, PRO8L3M, sanah, Margaret, Martynę Jakubowicz oraz duet Kwiat Jabłoni i Vito Bambino. Na scenie wystąpią również artyści nominowani do muzycznych Odkryć Empiku – Król (za 2019 rok) i OKI (za 2020 rok).

Gala. Nagrody. Kultura.

To już 22. edycja wielkiego święta kultury i twórców. Bestsellery Empiku 2020 zostaną wręczone autorom najczęściej wybieranych książek, płyt i filmów ubiegłego roku. Wśród nominowanych są m.in. Olga Tokarczuk, Katarzyna Nosowska, Zbigniew Miłoszewski, sanah, Mata, PRO8L3M, Kazik, Quebonafide i Jan Komasa. Laureaci odbiorą statuetki z rąk Katarzyny Grocholi (kategoria Książka), Meli Koteluk (Muzyka) i Marysi Sadowskiej (Film).

Podczas gali zostaną także ogłoszone Odkrycia Empiku 2020 w Literaturze, Muzyce i Filmie. Ta nagroda promuje młodych i zdolnych artystów, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje wizje, wyznaczając możliwe kierunki rozwoju w polskiej kulturze. Ich potencjał i fenomen doceniło Jury złożone z uznanych twórców, krytyków, dziennikarzy oraz ekspertów Empiku. Szanse na odbiór tych statuetek mają m.in. Olga Bołądź, Coals i Jan Holoubek.

Tego wieczoru poznamy także Wydarzenie Roku 2020. To specjalna nagroda dla inspirującego zjawiska, projektu czy dzieła, które wywoływało emocje, trwale zmieniło odbiorców, wyróżniało się ze względu na odwagę twórców, nietypowe mariaże stylistyczne bądź przenikanie się różnych dziedzin sztuki albo znaczący wpływ na kulturę. O przyznaniu nagrody decyduje kapituła ekspertów Empiku. W ubiegłym roku tym tytułem okrzyknięty został wykład noblowski Olgi Tokarczuk „Czuły narrator” i efekt Nobla w Polsce.

Gala rozdania nagród odbędzie się we wtorek, 9 lutego 2021 r. w futurystycznej przestrzeni studia Alvernia Planet. Wydarzenie po raz kolejny poprowadzi Marcin Prokop, a reżyserem tego cybernetycznego spektaklu będzie Michał Sobociński, znany z najlepszych polskich i zagranicznych produkcji telewizyjnych. Transmisja rozpocznie się o 20.15 na antenie TVN. Wcześniej, od godz. 19.45 na stronie Empik.com i Facebook.com/empikcom rozpocznie się streaming, a w nim jeszcze więcej występów gwiazd oraz wywiady, komentarze i relacje zza kulis. Gospodarzami internetowej transmisji będą: Maciej Musiał i Gabi Drzewiecka.

 


Źródło: IP
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.