Strażnicy miejscy z Warszawy „kręcą wąsa”, zachęcając do badań

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 103

Strażnicy miejscy postanowili wykorzystać własny wizerunek, by zachęcić do profilaktycznych badań przeciwnowotworowych.

Strażnicy miejscy z Warszawy „kręcą wąsa”, zachęcając do badań
Strażnicy miejscy postanowili wykorzystać własny wizerunek, by zachęcić do profilaktycznych badań przeciwnowotworowych. Kilkunastu strażników miejskich z Warszawy postanowiło zapuścić wąsy i włączyć się do ogólnoświatowej akcji „Movember”.

Z pomysłem wystąpił jeden z funkcjonariuszy. Zaproponował, by włączyć się w akcję „Movember” zachęcającą do listopadowych (ang. November) badań profilaktycznych tzw. „męskich nowotworów”. W oddziałach Straży Miejskiej zawisły plakaty zachęcające do udziału w akcji. Początkowo zgłosiło się kilkunastu strażników, którzy postanowili zapuścić zarost pod nosem, by zwrócić uwagę kolegów oraz warszawiaków na potrzebę regularnego przeprowadzania badań. Akcja trwa do końca miesiąca.

- Nasi funkcjonariusze często mają kontakt z mieszkańcami. Wpadliśmy na pomysł, że te spotkania mogą mieć dodatkowy aspekt edukacyjny. Jest to też forma wzajemnego motywowania się do badań w obrębie naszej firmy. – mówi st. insp. Robert Ptaszyński z  Oddziału Specjalistycznego. – Ten temat wart jest nagłaśniania przez służbę, w której pracuje tak wielu mężczyzn.

Symboliczne zdjęcie z „movemberowym” wąsem zapowiedziała również komendant warszawskiej Straży Miejskiej – Magdalena Ejsmont.


Źródło: Straż Miejska
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.