Dziewięć nowych transformatorów wzmocni infrastrukturę Stoen Operator

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 72

Stoen Operator, jeden z głównych operatorów systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce, z myślą o przyszłej rozbudowie swojej infrastruktury podpisał umowy z Hitachi Energy oraz Siemens Energy.

Dziewięć nowych transformatorów wzmocni infrastrukturę Stoen Operator
Stoen Operator, jeden z głównych operatorów systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce, z myślą o przyszłej rozbudowie swojej infrastruktury podpisał umowy z Hitachi Energy oraz Siemens Energy. Obejmują one wyprodukowanie, dostarczenie i montaż dziewięciu transformatorów mocy, które zostaną zainstalowane w stołecznej sieci elektroenergetycznej.

Stoen Operator wybrał transformatory 110/15kV dwóch producentów. Firmie Siemens Energy powierzono dostawę czterech sztuk, a Hitachi Energy dostarczy ich pięć.

Oddzielne podpisanie dwóch umów odbyło się 22 listopada w siedzibie Stoen Operator. Spółka była reprezentowana przez Roberta Stelmaszczyka, Prezesa Zarządu i Leszka Bitnera, Dyrektora Pionu Zarządzania Majątkiem Sieciowym. Hitachi Energy reprezentował Paweł Łojszczyk, Prezes Zarządu i Hubert Krukowski, vice Prezes Zarządu. Siemens Energy był reprezentowany przez Bartłomieja Mazurka, Business Unit Managera oraz Sławomira Małeckiego Dyrektora ds. Sprzedaży.

- Podjęliśmy długofalowe zobowiązanie inwestycji w ramach Karty Efektywnej Transformacji dystrybucyjnych sieci elektroenergetycznych w Polsce. Umowy podpisane z firmami Hitachi Energy i Siemens Energy wpisują się w realizację tego zadania na terenie Warszawy  – powiedział Robert Stelmaszczyk.

W 2023 roku inwestycje Stoen Operator znacząco wzrosną i przekroczą 500 mln zł. Rozwój bezpiecznych i inteligentnych sieci elektroenergetycznych wspierających transformację energetyczną jest jednym z filarów strategii międzynarodowej Grupy E.ON, do której należy stołeczny OSD.


Źródło: Informacja prasowa
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.