Mosznowładcy w Promenadzie! 2 grudnia 2023 - Darmowe badania dla mężczyzn

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 171

Odwiedzając 2 grudnia Promenadę, wszyscy chętni panowie będą mogli przebadać się pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów jąder oraz prostaty

Mosznowładcy w Promenadzie! 2 grudnia 2023 - Darmowe badania dla mężczyzn
Przebadaj się – bez wahania i bez wstydu! Spójrz na zdrowie po męsku i zakoleguj się z Mosznowładcami! To akcja dla mężczyzn takich jak Ty, w ramach której masz okazję do bezpłatnych badań. Odwiedzając 2 grudnia Promenadę, wszyscy chętni panowie będą mogli przebadać się pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów jąder oraz prostaty. Dołącz do naszej akcji! Nie masz nic do stracenia, a dbając o własne zdrowie, zyskujesz wiele!

Kampania Mosznowładcy ma jasny przekaz – choroba nowotworowa nie odejmuje męskości, tak samo jak dbanie o zdrowie nie jest przejawem słabości. Niezmiennie od lat akcji towarzyszy to samo przesłanie – zachęcenie mężczyzn do troski o swoje zdrowie intymne poprzez badanie jąder i prostaty w celu wczesnego wykrycia potencjalnych nowotworów. W przypadku zdrowia intymnego chodzi również o zdrowie psychiczne z uwagi na rosnącą liczbę samobójstw wśród mężczyzn, także w Polsce. Dlatego jednym z celów inicjatywy jest omawianie tematów tabu dotyczących zdrowia fizycznego i psychicznego.

Mosznowładcy działają w duchu międzynarodowego ruchu movemberowego, zapoczątkowanego w 2004 roku w Australii poprzez zapuszczanie wąsów, by prowokować do rozmów o męskim zdrowiu. W ciągu dziesięciu lat działań niezależna polska kampania rozrosła się, nabrała rozmachu i obecnie trwa od końca września aż do początku grudnia! W ramach akcji każdego roku skorzystać można z bezbolesnych, nieinwazyjnych badań USG jąder, które adresowane są do wszystkich mężczyzn pomiędzy 18 a 40 rokiem życia. Tegoroczna 10. edycja jest jubileuszową. Organizator akcji, czyli Fundacja Kapitan Światełko, chce zapewnić jak największej liczbie mężczyzn możliwość przebadania się – bezpłatnie, bez bólu i zapisów.

Postaw na profilaktykę!

W pierwszą sobotę (2 grudnia) miesiąca Promenada wraz z Fundacją Kapitan Światełko zaprasza wszystkich mężczyzn do skorzystania z bezpłatnej profilaktyki nowotworów jąder i prostaty. Panowie w wieku do 40 lat będą mogli sprawdzić zdrowie swoich jąder w badaniu USG, natomiast mężczyźni powyżej 40 r.ż. oznaczą poziom PSA – markera nowotworowego prostaty we krwi. Każda z konsultacji trwa jedynie kilka minut. Badania profilaktyczne dają możliwość uniknięcia poważnych problemów zdrowotnych. Natomiast osoby z wykrytą nieprawidłowością mogą wcześniej podjąć leczenie, by szybciej wrócić do zdrowia.


Badania będą odbywać się w godzinach 10:00 – 20:00, w strefie zlokalizowanej na poziomie 0, na rotundzie, w pobliżu sklepu Peek&Cloppenburg przy wejściu od strony ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego. Ilość testów PSA jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. O godzinie 19:30 zostanie przyjęta ostatnia osoba. Badania są bezbolesne i nie wymagają żadnych przygotowań poza zachowaniem higieny osobistej.

Więcej informacji na stronie Zrób to dla JAJ! - Centrum Handlowe Atrium Promenada oraz https://mosznowladcy.pl/harmonogram.


Źródło: Informacja prasowa
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.