Witajcie w naszej bajce… i odkryjcie świat fantazji z Panem Kleksem w Westfield Arkadia

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 254

Od 4 do 9 grudnia w centrum handlowym Westfield Arkadia na wszystkie dzieci (i nie tylko) będą czekać bajkowe atrakcje prosto ze świata Pana Kleksa

Witajcie w naszej bajce… i odkryjcie świat fantazji z Panem Kleksem w Westfield Arkadia
Od 4 do 9 grudnia w centrum handlowym Westfield Arkadia na wszystkie dzieci (i nie tylko) będą czekać bajkowe atrakcje prosto ze świata Pana Kleksa. Natomiast już w sobotę (9 grudnia) wszyscy chętni będą mieli okazję spotkać się z twórcami i aktorami filmu. Całość wydarzenia związana jest z promocją nowej adaptacji bajki „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego.

Dla młodszych klientów Westfield Arkadia grudniowe wydarzenie będzie być może pierwszą okazją do poznania bajkowego świata Pana Kleksa. Dla tych nieco starszych, to szansa na powrót do dzieciństwa i ponowne spotkanie z bohaterami bajki, która pierwszy raz na wielkim ekranie pojawiła się 40 lat temu.

Podczas wydarzenia, dzieci będą mogły puścić wodze fantazji i budować konstrukcje z klocków LEGO ®, realizując też różne zadania konkursowe oraz biorąc udział w warsztatach. Do ich dyspozycji zostanie oddanych kilka zróżnicowanych tematycznie stref:
  • Strefa tworzenia Akademii Pana Kleksa, W jej ramach, pod okiem animatorów, dzieci będą tworzyć Akademię Pana Kleksa z klocków LEGO.
  • Strefa konkursowa, Dzieci będą mogły brać udział w budowaniu konstrukcji na zadany temat (np. Motyl, Profesor Kleks, Akademia Pana Kleksa, Szpak Mateusz, Ada Niezgódka, Ptak Mateusz). Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni zestawami LEGO. Oczywiście żaden uczestnik warsztatów nie wyjdzie ze strefy z pustymi rękami. Każde dziecko, które weźmie udział w konkursach, otrzyma dyplom Akademii LEGO oraz kleksowy tatuaż lub piegi Pana Kleksa, czyli kolorowe naklejki w formie piegów. Ponadto zwycięzcą będziemy dodatkowo wręczać zaproszenie do Bajki Pana Kleksa https://www.bajkapanakleksa.pl/
  • Strefa warsztatowa, W jej ramach dzieci uwolnią swoją wyobraźnię z wykorzystaniem klocków LEGO, kolorowych sznurków, balonów, słomek, kleju, taśmy dwustronnej czy gotowych szablonów masek.
  • Strefa swobodnego budowania LEGO i LEGO Duplo, która będzie oddana do dyspozycji wszystkich tych młodych uczestników bajkowych warsztatów, którzy nie zdecydują się na udział w innych zaproponowanych aktywnościach. Strefa będzie przeznaczona dla całych rodzin, a stworzone tam konstrukcje nie będą brać udziału w konkursach.
Warsztaty dla szkół o historii wynalazków, w ramach których uczniowie klas 1-6 z lokalnych szkół, pod opieką profesjonalnego animatora, dowiedzą się więcej na temat najważniejszych wynalazków ludzkości, w łatwy i przystępny sposób przyswajając wiedzę np. na temat żarówki. Zajęcia będą się odbywać w maksymalnie 30-osobowych grupach od poniedziałku do piątku. Na warsztaty dla szkół obowiązują zapisy za pośrednictwem maila rzecznik@westfieldarkadia.pl.

Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie sobotnie (9.12) spotkanie z twórcami i aktorami filmu Akademia Pana Kleksa. Udział w nim wezmą Antonina Litwiniak (Ada Niezgódka), Sebastian Stankiewicz (Ptak Mateusz), Daniel Walasek (Vincent), Daria Kalinchuk (Natasza) oraz reżyser i scenarzysta filmu Maciej Kawulski. Spotkanie odbędzie się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni w godzinach 16:00 – 18:00.


Źródło: Informacja prasowa
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.