Zabrakło ci punktów w rekrutacji? Burmistrz ma obowiązek zapewnić miejsce twojemu dziecku!

Dodano: 7 lat temu Czytane: 4899

Zabrakło punktów i Twoje dziecko dziecko nie dostało się do przedszkola?

Zabrakło ci punktów w rekrutacji? Burmistrz ma obowiązek zapewnić miejsce twojemu dziecku!
Zabrakło punktów i Twoje dziecko dziecko nie dostało się do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej w roku szkolnym 2017/2018? Drodzy rodzice, przypominamy: Burmistrzowie dzielnic mają obowiązek zapewnienia dzieciom w wieku 3-6 lat miejsca realizacji wychowania przedszkolnego.

 W opublikowanej dziś, przed godziną 16 na stronie Urzędu Miasta informacji czytamy:

Dzieci:
  • sześcioletnie (urodzone w 2011 r. ) oraz dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym,
  • pięcioletnie (urodzone w 2012 r.),
  • czteroletnie (urodzone w 2013 r.)
  • trzyletnie (urodzone w 2014 r.)
mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

W sytuacji nieprzyjęcia dziecka w postępowaniu rekrutacyjnym do żadnego z przedszkoli/oddziałów przedszkolnych wskazanych we wniosku, burmistrz dzielnicy, w której dziecko mieszka wskaże rodzicom inne przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, który przyjmie dziecko.

Proces wskazywania miejsca dzieciom, które nie zostały przyjęte do wybranych przez rodziców placówek rozpocznie się w czerwcu br. Rodzice otrzymają pisemną informację, w którym przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej zostało przygotowane miejsce dla dziecka.

W celu zapisania dziecka do placówki, w której zostało zapewnione miejsce, należy w terminie 7 dni od dnia otrzymania tej informacji złożyć potwierdzenie woli zapisu. Niezłożenie potwierdzenia woli zapisu oznacza rezygnację z zapewnionego miejsca w przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.