27 maja zapraszamy na Święto Saskiej Kępy

Dodano: 7 lat temu Czytane: 1201

Mieszkańcy Saskiej Kępy, i nie tylko, świętować będą w tym roku 27 maja, w sobotę od godziny 12.00 do 23.00.

27 maja zapraszamy na Święto Saskiej Kępy
Mieszkańcy Saskiej Kępy, i nie tylko, świętować będą w tym roku 27 maja, w sobotę od godziny 12.00 do 23.00. Główne atrakcje zlokalizowane będą na ul. Francuskiej i ul. Paryskiej. Na prawie 1,5 kilometrowej długości arenie święta staną  dwie sceny. Scena mała na ul. Francuskiej róg Obrońców i scena duża na ul. Paryskiej, tuż przy PROM-ie Kultury.

Na tych scenach, ale nie tylko, co jest pewną nowością w organizacji tej imprezy, występować będą artyści, specjalni goście święta, gwiazda wieczoru i młodzież ze szkół Pragi-Południe. Występom artystów , tradycyjnie towarzyszyć będą wystawy i prezentacje przygotowane przez różnych twórców z Saskiej Kępy. Uzupełnieniem kulturalnych przedsięwzięć, jak zwykle, będzie kiermasz wyrobów rzemieślniczych a także usługi oferowane przez restauratorów z obszaru całej Saskiej Kępy.

Z bogatego programu imprezy, przygotowanego przez PROM Kultury Saska Kępa na pewno można polecić koncert pt.”Saska Kępa śpiewa Beatlesów”, który zostanie zagrany o 13.30 na małej scenie. Dwie godziny później, o 16.30, także na małej scenie ( Francuska róg Obrońców ) Krzysztof Tyniec poprowadzi koncert pt.: Saska Kępa tańczy Rock and Rolla”. O tej samej godzinie, na scenie dużej ( Paryska ) rozpocznie się koncert pt. „Piosenki o naszej Warszawie”, który poprowadzi Paweł Sztompke a wystąpi min. gość specjalny: Stanisław Sojka. Tego dnia na Francuskiej i Paryskiej, jako goście specjalni imprezy, wystąpią także  Magda Umer,  Natalia Sikora i Wojciech Borkowski.

Gwiazdą tegorocznego święta będzie zespół Lady Pank, który obchodzi 35-lecie swojej działalności.. Koncert galowy zespołu, który poprowadzi Krzysztof Tyniec, rozpocznie się o godzinie 20.00 na dużej scenie, na ul. Paryskiej przy PROM-ie Kultury. Usłyszymy stare i nowe przeboje popularnej grupy. Także utwory, które znalazły się na premierowym albumie pt. „Miłość i władza”. Koncert uświetnią wizualizacje oraz historyczne filmy i teledyski zespołu wyświetlane na ekranie ledowym.

Nowym pomysłem , który ma uatrakcyjnić 12 święto Saskiej Kępy będą występy młodych artystów, którzy swoje autorskie recitale  będę prezentować w różnych miejscach ulicy Francuskiej i Paryskiej. Organizatorzy święta zapewniają, że te występy a także osobowość artystów stworzą niepowtarzalna atmosferę, która udzieli się przybyłym na imprezę mieszkańcom Warszawy. Poniżej prezentujemy krótkie notki traktujące o młodych wykonawcach, których będziemy mogli posłuchać na ulicach Saskiej Kępy.


Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.