Służby miejskie uratowały małe kaczuszki

Dodano: 7 lat temu Czytane: 990 Autor:

Dziewięć kaczuszek wpadło do studzienki burzowej. Uwalniały je służby miejskie

Służby miejskie uratowały małe kaczuszki
Dziewięciu kaczuszkom uwięzionym w studzience burzowej pomogli dziś strażnicy miejscy i pracownicy MPWiK. Małe kaczuszki utknęły na głębokości ok. dwóch metrów. Kacza rodzina jest już bezpieczna.

O kaczuszkach, które wpadły do studzienki straż miejską zaalarmował mieszkaniec. Na ul. Długiej zauważył dorosłą kaczkę a w studzience pisklęta. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy straży miejskiej i poprosił o pomoc.

Prawdopodobnie dorosła kaczka opuściła gniazdo założone w pobliskich krzewach i prowadziła młode do zbiornika wodnego. Kaczuszki wpadły przez kratę do studzienki. Znajdowały się na głębokości ok. dwóch metrów. O pomoc poprosiliśmy pracowników MPWiK, którzy zdjęli kratę zabezpieczającą i wyłowili kaczuszki – opowiada spec. Karol Kowalski Oddział Specjalistyczny Straży Miejskiej m.st. Warszawy Straży Miejskiej m.st. Warszawy.                                                                                                     

Kacza mama cały czas była w pobliżu i obserwowała akcję ratunkową.

Kiedy młode zostały wyłowione umieściliśmy je w transporterze. Aby kaczuszki w końcu bezpiecznie dotarły do najbliższego zbiornika wodnego zanieśliśmy je do Ogrodu Krasińskich. Za nami cały czas szła kacza mama – opowiada insp. Agnieszka Jurkiewicz Referat ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Dzięki zaangażowaniu służb miejskich kacza rodzina bezpiecznie wróciła do środowiska naturalnego.


Źródło: Straż Miejska
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.