Plaga kradzieży rowerów w Warszawie

Dodano: 7 lat temu Czytane: 1348

W internecie niemal codziennie pojawiają się nowe informacje o zaginionych rowerach.

Plaga kradzieży rowerów w Warszawie
- W internecie niemal codziennie pojawiają się nowe informacje o zaginionych rowerach. Nasz czytelnik ostrzega, że wczoraj skradziono rower z klatki schodowej przy ulicy Sulejkowskiej 50. Policja przyjęła zawiadomienie. Rower Kross Level wart był 2500 zł - informuje Praga Południe na Sygnale

POLICJA RADZI - OZNAKUJ SWÓJ ROWER!

Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Policja rozpoczęła w Warszawie kolejny sezon znakowania rowerów. Głównym celem projektu jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na jednoślady. Działania "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez Komendy Rejonowe Policji.

Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu "engrawer", oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Mikroudarowa technologia "engrawera" pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń:
-rama roweru pod kierownicą,
-ramię przekładni sprzężone z przekładnią,
-przedni widelec.

W rowerach o znacznej wartości materialnej zaleca się rozważenie możliwości oznakowania na prośbę właściciela dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół.
Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany.
Elektroniczny formularz zgłoszeniowy oznakowania roweru należy wypełnić przed znakowaniem roweru w celu wygenerowania przez system niepowtarzalnego kodu.
kształt cyfr musi być taki, aby każda ich przeróbka była wyraźnie widoczna a ich wysokość nie powinna przekraczać 7 mm.
Nie dopuszcza się ponownego znakowania elementów oznakowanych oraz przerabiania naniesionych wcześniej numerów.
Uzupełnienie brakującego oznakowania, np. w przypadku wymiany elementów powinno być wykonane ta sama technologią.
Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie

- dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia),
- dowodu zakupu - paragon lub faktura, umowa kupna - sprzedaży, (wg. oświadczenia ustnego właściciela).


Źródło: Praga Południe na Sygnale
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.