Daj dobrym rzeczom drugie życie w ramach akcji „Szafa Otwarta” w Atrium Promenada

Dodano: 7 lat temu Czytane: 2106 Autor:

Atrium Promenada to już piąte centrum Atrium Poland, które bierze udział w ogólnopolskiej akcji mającej na celu edukację klientów w zakresie świadomych zakupów

Daj dobrym rzeczom drugie życie w ramach akcji „Szafa Otwarta” w Atrium Promenada
Atrium Promenada to już piąte centrum Atrium Poland, które bierze udział w ogólnopolskiej akcji mającej na celu edukację klientów w zakresie świadomych zakupów oraz optymalnego zarządzania własną garderobą, a jednocześnie lokalne wsparcie osób potrzebujących. „Szafa Otwarta” otwiera się w praskim centrum 9 maja. Przez cały tydzień mieszkańcy Warszawy i okolic będą mogli podarować „Drugie życie dobrym rzeczom” przynosząc je do Atrium Promenada. Akcja wsparta jest trwającym już konkursem na Facebooku. Ambasadorką „Szafy Otwartej” jest Małgorzata Rozenek-Majdan.

O PROJEKCIE

„Szafa Otwarta” to projekt społeczny zachęcający do dokonywania świadomych zakupów modowych oraz zaplanowanego zarządzania swoją garderobą. Wyłącznym patronem  i współorganizatorem akcji jest Atrium Poland, które swoją aktywność społeczną koncentruje na obszarach związanych z budowaniem świadomości klientów w ważnych dla nich dziedzinach życia oraz angażowaniem ich aktywnie w życie społeczności lokalnych. Hasło akcji „DRUGIE ŻYCIE DOBRYCH RZECZY” wskazuje, jak w prosty sposób, odwiedzającw wyznaczonych datach centra handlowe biorące udział w akcji, można realnie wesprzeć osoby potrzebujące.  

Organizatorzy akcji, którzy do projektu zaprosili znaną prezenterkę telewizyjną, Małgorzatę Rozenek-Majdan, chcą zachęcić kobiety i mężczyzn do przejrzenia, uporządkowania swoich szaf i wybrania ubrań, które z różnych powodów nie są już używane, jednak – najczęściej z przyczyn sentymentalnych – nadal pozostają w naszych domach. Dzięki akcji można znaleźć nowy dom dla ubrań, z którymi jesteśmy związani lub łączą nas pozytywne wspomnienia.

- Każdy z nas ma w swojej szafie rzeczy, z którymi wiążą się sentymentalne wspomnienia. Te rzeczy leżą często na dnie szafy i po prostu się marnują, ale pozbyć się ich to tak, jakby pozbyć się wspomnień czy fotografii. Teraz jest na to sposób – można im dać drugie życie. To naprawdę świetna akcja! – zaprasza do przyłączenia się ambasadorka „Szafy Otwartej”, Małgorzata Rozenek-Majdan.

AKCJA W ATRIUM PROMENADA

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą przekazać wybrane elementy garderoby od 9 do 14 maja, do punktu obsługi akcji znajdującego się na poziomie +1 nad sklepem House w Atrium Promenada, odbierając jednocześnie torbę-niespodziankę. Przekazane dobre ubrania
i dodatki zebrane podczas akcji zostaną posegregowane według typów i rozmiarów,a następnie przekazane na specjalnie zorganizowanych warsztatach dla podopiecznych lokalnych ośrodków i fundacji, z którymi została nawiązana współpraca w ramach „Szafy Otwartej”.
Akcję można wesprzeć na Facebooku, publikując zdjęcia ubrań przeznaczonych do oddaniai zapraszając do akcji przyjaciół. Na profilu Facebook Atrium Promenada trwa KONKURS z atrakcyjnymi nagrodami. Najciekawsze historie dotyczące drugiego życia przekazywanych ubrań wygrywają udział w finale. Nagrodą główną jest 3 000 zł na odświeżenie wiosennej garderoby oraz 4 nagrody dodatkowe – w wysokości 500 zł każda.

- Udział w akcji „Szafa Otwarta” jest bardzo dobrą okazją do uporządkowania swojej garderoby. Większość z nas znajdzie w swojej szafie ubrania i dodatki, których już nie używa. Czasami jest nam ciężko rozstać się z rzeczami, z którymi wiążą nas pozytywne emocje,
a przecież możemy je jeszcze wykorzystać, by pomóc innym. Biorąc udział w naszej akcji nie tylko można dać drugie życie dobrym rzeczom, wesprzeć potrzebujących, ale również dowiedzieć się, jak odpowiednio kompletować garderobę – wyjaśnia genezę akcji Agata Szczęsna, dyrektor Atrium Promenada. – W ramach „Szafy Otwartej” nawiązaliśmy współpracę z lokalnymi organizacjami pomocy społecznej, które pomagają osobom potrzebującym. Dzięki temu mamy pewność, że zebrane podczas akcji rzeczy trafią we właściwe ręce.
 
Po uporządkowaniu szafy i przekazaniu ubrań potrzebującym będzie można dodatkowo skorzystać z fachowego doradztwa przed uzupełnieniem garderoby o rzeczy z aktualnych kolekcji. W niedzielę, 14 maja, w godzinach od 13.00 do 18.00, podczas Wielkiego Finału akcji w Atrium Promenada, będzie sposobność do zapoznania się z podstawowymi zasadami zarządzania garderobą, które wyjawi prowadząca Małgorzata Rozenek-Majdan. Eksperci przekażą uczestnikom wiedzę o tym, jak świadomie dokonywać zakupów i jak wykorzystywać posiadane już ubrania na różne okazje, prosto uzupełniać stylizacje wplatając elementy z nowych sezonowych kolekcji oraz w jaki sposób segregować odzież i zoptymalizować zawartość szafy.

- Zakupy modowe to jeden z głównych celów zakupowych naszych klientów, a także jeden z najbardziej angażujących emocjonalnie. Uznaliśmy, że dobrym pomysłem jest edukowanie klientów w zakresie świadomego zarządzania swoją szafą i doborem garderoby. Jednocześnie zachęcamy do oddania dobrych, ale niepotrzebnych rzeczy osobom, które nie mogą pozwolić sobie na nową odzież. Łączymy zatem przyjemne z pożytecznym, a przy okazji możemy spędzić czas w towarzystwie ambasadorki „Szafy Otwartej” oraz lubianych blogerów i stylistki – mówi Olga Jezierska, Senior PR and Marketing Manager, odpowiedzialna za marketing centrów Atrium Poland.
We wsparcie akcji zaangażowali się również: znany bloger Łukasz Podliński, popularna blogerka Joanna Biawo, a także stylistka Iwona Skrzypczak.

„SZAFA OTWARTA” W POLSCE

Na projekt „Szafa Otwarta” składa się cykl tygodniowych wydarzeń, które zostaną przeprowadzone w ośmiu wybranych centrach handlowych Atrium w całej Polsce w okresie od 17 marca do 11 czerwca 2017 roku. Drugie życie dobrym rzeczom dali już klienci Atrium Plejada, Atrium Koszalin, Atrium Felicity i Atrium Biała. Kolejne miasta, które czekają na projekt, to:
•    Atrium Copernicus w Toruniu 16-21.05.2017
•    Atrium Kasztanowa w Pile 29.05-03.06.2017
•    Focus Bydgoszcz 6-11.06.2017

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Atrium Promenada www.warszawa.promenada.com oraz na stronie www.szafaotwarta.pl.

Partnerami medialnymi akcji „Szafa Otwarta” są Radio Złote Przeboje, magazyn COSMO, magazyn PARTY, portale boska.pl, papilot.pl, party.pl.


Źródło: Atrium Promenada
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.