Warszawski Dzień Sąsiada 2017

Dodano: 7 lat temu Czytane: 991

Q-Ruch Sąsiedzki zaprasza do udziału w ósmej edycji Warszawskiego Dnia Sąsiada! Po raz kolejny będziemy świętować w przyjaznej, otwartej i kameralnej atmosferze, aby budować lepsze sąsiedztwo...

Warszawski Dzień Sąsiada 2017
Q-Ruch Sąsiedzki zaprasza do udziału w ósmej edycji Warszawskiego Dnia Sąsiada! Po raz kolejny będziemy świętować w przyjaznej, otwartej i kameralnej atmosferze, aby budować lepsze sąsiedztwo na co dzień. Tegoroczne obchody jak zwykle odbędą się na przełomie maja i czerwca, a wielki finał akcji w sobotę 27 maja 2017.

Drzwi w drzwi

Mieszkamy obok siebie, ale żeby się spotkać czasem potrzebujemy okazji. A taka właśnie nadchodzi – Dzień Sąsiada. W tym roku zaplanowany jest na sobotę, 27 maja, ale w niektórych dzielnicach obejmie też kolejne weekendy. W projekcie zainicjowanym przez Q-Ruch Sąsiedzki wezmą udział sąsiedztwa z całej Warszawy: od nieformalnych grup sąsiedzkich, przez fundacje i kluby osiedlowe, po spółdzielnie mieszkaniowe. Szukajcie nas na podwórkach, trawnikach, przed blokiem i na stronie inicjatywysasiedzkie.pl

Ręka w rękę

Działamy na rzecz wspólnot sąsiedzkich, a każdy może przyłączyć się ze swoją inicjatywą. Naszym celem jest przede wszystkim integracja wokół wspólnych spraw. Dlatego tego dnia chcemy się lepiej poznać, porozmawiać o problemach i planach, zasadzić rośliny w osiedlowych ogródkach, pokazać twórczość lokalnych artystów i wymienić się książkami i zabawkami. Będzie można też zrobić coś dla siebie – nauczyć się gotować dania kuchni meksykańskiej, lepić z gliny albo żonglować.

Łeb w łeb

Będziemy też się ścigać, grać i bawić. W planach są rozgrywki szachowe i gry planszowe, loterie fantowe, familijne zawody sportowe, potańcówki i koncerty. Na dzieci będzie czekać to, co lubią najbardziej – malowanie buziek, wata cukrowa i bańki mydlane. Dzień Sąsiada to też niepowtarzalna szansa, żeby obejrzeć piłkarskie siekierkowskie derby przedszkolaków, na Ursynowie posłuchać o roślinach antysmogowych i poznać tajemnice Służewca na międzypokoleniowym spacerze.

Katalog wszystkich punktów sąsiedzkich w formacie .pdf znajdziecie [tutaj]


Źródło: Q-Ruch Sąsiedzki
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.