PKP Polonis kupił autobusy Scania Touring

Dodano: 7 lat temu Czytane: 1379 Autor:

PKS Polonus z ośmioma nowymi autobusami przed sezonem wakacyjnym

PKP Polonis kupił autobusy Scania Touring
PKS Polonus – polski przewoźnik autobusowy, obsługujący całorocznie i sezonowo blisko 40 połączeń w regularnej komunikacji lokalnej oraz na dalekobieżnych trasach krajowych i  międzynarodowych – zwiększył tabor o pięć nowych autobusów marki Scania Touring i trzy używane autokary turystyczne marki Scania PB. Tym samym, w gorącym sezonie wakacyjnym przewoźnik zaoferuje podróżnym ponad 400 dodatkowych miejsc dziennie, udostępniając łącznie 50 autokarów na liniach wakacyjnych i całorocznych. Autobusy PKS Polonus obsłużą w 2017 roku na dalekobieżnych trasach krajowych i międzynarodowych około 1 mln pasażerów.

Włączenie nowo zakupionych pojazdów do floty PKS Polonus stanowić będzie znaczącą przewagę logistyczną przewoźnika w na konkurencyjnym rynku przewozów autobusowych. Inwestycje w nowy tabor oraz obsługę pasażerów to jeden z wiodących kierunków strategicznego rozwoju spółki. Wydatki związane z zakupem kolejnych autokarów, zwiększaniem sieci połączeń oraz wdrażaniem nowych rozwiązań w zakresie zarządzania podróżą w systemie on-line – szacowane są łącznie tylko w 2017 roku na prawie 10 mln złotych.
 
Na początku maja 2017 w trasę ruszyły 2 nowe, wysokopokładowe, 49-miejscowe, 2-osiowe autokary oraz 3 nowe, 57-miejscowe, 3-osiowe autokary marki Scania Touring. Flotę nowoczesnych, komfortowych i bezpiecznych pojazdów PKS Polonus uzupełniły ponadto 3 używane pojazdy marki Scania PB z 49 miejscami na pokładzie. Nowo zakupione autokary spełniają normy emisji spalin Euro 6. Dla komfortu pasażerów pojazdy są klimatyzowane i wyposażono je w toalety, barki, wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele, gniazdka 230V, sprzęt audio-video oraz sieć internetową.
 
Nowymi autokarami podróżować będą pasażerowie kupujący bilety za pośrednictwem www.pkspolonus.pl oraz platform sprzedażowych, w tym: DworzecOnline.pl, Super PKS, E-Podróżnik, PolskiBus.com, Infobus czy Busfor, na których – po rozszerzeniu o nowe, zintegrowane teleinformatycznie kanały sprzedaży – udostępniane są połączenia z rozkładu jazdy PKS Polonus.

– Inwestycje PKS Polonus w nowy tabor to strategiczny element działalności na rynku przewozów autobusowych. Zobowiązani jesteśmy zapewnić osobom korzystającym z naszych usług wysoki komfort i bezpieczeństwo podróży. Niezmiennie też rozbudowujemy sieć połączeń krajowych i międzynarodowych, a nowe trasy i dodatkowe kursy w ramach obsługiwanych już połączeń wymagają odpowiedniej pod względem ilościowym i jakościowym infrastruktury logistycznej. Stąd decyzja o zwiększeniu, wzmocnieniu i odmłodzeniu floty – podsumowuje Andrzej Padziński, dyrektor operacyjny PKS Polonus.

Jak dodaje Andrzej Padziński – Zaledwie rok temu zapowiadaliśmy zakup w 2017 roku co najmniej 10 nowych i używanych autokarów wysokiej pojemności, co w dużej mierze udało nam się zrealizować już w pierwszej połowie roku. Zakładamy, że kolejne autokary pojawią się najpóźniej jesienią, a  inwestycje PKS Polonus we flotę będą na przestrzeni kolejnych lat systematycznie kontynuowane w celu jej odmłodzenia i podnoszenia standardów obsługi pasażerów.

Komfort podróżowania z PKS Polonus zapewniają nie tylko nowe, komfortowe autokary, ale również udogodnienia dla pasażerów w zakresie zakupu i rezerwacji biletów, dostępne za pośrednictwem internetowego serwisu przewoźnika: www.pkspolonus.pl oraz platformy DworzecOnline.pl. PKS Polonus nie tylko zapewnia bezpłatną zmianę terminu podróży do 1h przed opłaconym już kursem, ale umożliwia również samodzielną bezpłatną rezerwację konkretnego, wybranego przez podróżnego miejsca na pokładzie autokaru w przypadku biletów kupowanych on-line z przystanków początkowych.

Na czas podróży przewoźnik gwarantuje we wszystkich swoich pojazdach także: darmowe WiFi na pokładzie autokaru, bezpłatny fotelik samochodowy czy – tak ważną w czasie upałów – opiekę wykwalifikowanych kierowców z uprawnieniami certyfikowanych ratowników drogowych. Ponadto, pasażerowie niepełnosprawni i z ograniczoną sprawnością ruchową mogą liczyć – po przesłaniu formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.pkspolonus.pl – na opiekę oraz właściwe warunki podróżowania, zapewnione przez PKS Polonus we współpracy z Dworcem Zachodnim w Warszawie. Wszystkie pojazdy Polonus na trasie można też na bieżąco śledzić przez stronę internetową www.pkspolonus.pl, gdzie prezentowana jest ich aktualna pozycja na mapie.


Źródło: Polonus
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.