Pierwsza stacja paliw AVIA otwarta w Warszawie

Dodano: 7 lat temu Czytane: 2722

Przy ulicy Płochocińskiej 33 otwarta została pierwsza w Warszawie stacja paliw pod marką AVIA.

Pierwsza stacja paliw AVIA otwarta w Warszawie

Przy ulicy Płochocińskiej 33 otwarta została pierwsza w Warszawie stacja paliw pod marką AVIA. Położenie przy trasie prowadzącej nad popularny Zalew Zegrzyński oraz bliskość Centrum Handlowego Marywilska 44 to podstawowe argumenty, które wpłynęły na wybór takiej lokalizacji.

W ciepłe letnie dni wielu mieszkańców Warszawy odwiedza Zalew Zegrzyński, szukając ochłody nad największym zbiornikiem wodnym w okolicach stolicy. I właśnie przy drodze prowadzącej nad zalew, przy ulicy Płochocińskiej 33 otwarta została pierwsza w Warszawie stacja paliw pod marką AVIA. Stacja w tej lokalizacji będzie służyć zarówno podróżującym codziennie do pracy w centrum Warszawy, jak i spragnionym weekendowego relaksu warszawiakom w drodze nad Zegrze. Na wybór lokalizacji stacji w tym miejscu wpływ miała także bliskość Centrum Handlowego Marywilska 44, które każdego dnia odwiedza tysiące klientów. Wjazd do niego zlokalizowany jest zaledwie 200 metrów wcześniej. W sklepie stacyjnym znajduje się wyspa kawowa z miejscami siedzącymi oraz szybki bezpłatny internet, dzięki czemu klienci mogą chwilę odpocząć w podróży lub wygodnie sprawdzić maila czy media społecznościowe.

W dniu oficjalnego otwarcia (27 lipca od 8:30) dla wszystkich tankujących na stacji AVIA w Warszawie czeka pyszna kawa za 1 zł w samoobsługowym kąciku kawowym „Esenso Cafe” zlokalizowanym na terenie stacji. Specjalna receptura kawy serwowanej na stacjach AVIA (mieszanka 80% łagodnej Arabiki i 20% mocnej Robusty) w połączeniu ze świetnym, szwajcarskim ekspresem firmy Thermoplan, zbiera bardzo dobre opinie klientów, więc mamy nadzieję, że zadowoli też stołecznych kawoszy.

„Bardzo się cieszymy że jedna z pierwszych stacji pod marką AVIA, które otwieramy w Polsce, zlokalizowana jest właśnie w stolicy naszego kraju.” - mówi Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A., firmy, która wprowadza do Polski markę AVIA. „Nasz plan to otwarcie 100 stacji do roku 2020, chcemy żeby powstawały w dużych miastach takich jak Warszawa, ale również w miastach mniejszych, takich jak Turek czy Łomża, w których uruchomiliśmy dwie pierwsze stacje.”– dodaje Prezes Brzozowski.

Marka AVIA pochodzi ze Szwajcarii, gdzie została założona 1927 roku. Właśnie wtedy kilku niezależnych właścicieli stacji paliw postanowiło wspólnie działać pod takim brandem. Pomysł się przyjął i rozwinął na pozostałe kraje starego kontynentu. Obecnie w Europie działa ponad 3000 stacji paliw pod marką AVIA w 14 krajach takich jak Austria, Francja, Hiszpania, Holandia czy Niemcy. Nowo otwarta stacja AVIA w stolicy jest  już trzecią stacją pod tą marką w Polsce, a prace na kolejnymi trwają.


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.