Narodziny antylopy bongo w Warszawskim ZOO

Dodano: 7 lat temu Czytane: 914

W czwartek 3 sierpnia o godz. 19.00 w Warszawskim ZOO urodziła się antylopa bongo Tragelaphus eurycerus.

Narodziny antylopy bongo w Warszawskim ZOO
W czwartek 3 sierpnia o godz. 19.00 w Warszawskim ZOO urodziła się antylopa bongo Tragelaphus eurycerus. Pierwsze dni spędziła przy boku swojej opiekuńczej mamy, oddzielona od stada. Samiczka czuje się dobrze i już w tym tygodniu będzie ją można zobaczyć na wybiegu.

Poród malucha przebiegł sprawnie i bez komplikacji. Wkrótce po narodzinach samiczka stanęła na nogi i zaczęła ssać mleko matki. Jej rodzice pochodzą ze Szwecji. Matką jest samica Valkyria, która do Warszawskiego ZOO przyjechała w listopadzie 2016 r. i jak się okazało już wtedy była w ciąży.

Wraz z Valkyrią ze Szwecji przybyła jej córka Kanel oraz ciotka Chilli. W stadzie w Warszawskim ZOO są jeszcze dwie samice - pochodząca z Polski Hela i urodzona w Danii Maliki oraz samiec Franek, który przyjechał do nas z Włoch.

Odwiedzając malucha należy zachować ciszę i spokój, ponieważ te największe spośród afrykańskich leśnych antylop są wyjątkowo płochliwe.
Narodziny antylopy bongo to ważne wydarzenie dla każdego zoo, ponieważ jest to gatunek ginący, objęty Europejskim Programem Ratowania Gatunków Zagrożonych Wyginięciem (EEP), a jego hodowla nie jest łatwa. W europejskich ogrodach zoologicznych antylopy bongo są coraz częściej spotykane, co jest efektem i dowodem na skuteczność programu hodowlanego EEP.


Źródło: Warszawskie ZOO
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.