Rusza rozbudowa Atrium Reduta – więcej przestrzeni dla gastronomii, rozrywki i wypoczynku

Dodano: 7 lat temu Czytane: 1568

Estate Management rozpoczyna rozbudowę kolejnego ze swoich obiektów zlokalizowanych w Warszawie – Atrium Reduta. Pierwszym etapem inwestycji jest budowa i otwarcie kina CINEMA3D.

Rusza rozbudowa Atrium Reduta – więcej przestrzeni dla gastronomii, rozrywki i wypoczynku
Realizując główne założenie strategiczne – wzmacnianie wartości oraz podnoszenie jakości kluczowych obiektów w portfolio – Atrium Poland Real Estate Management rozpoczyna rozbudowę kolejnego ze swoich obiektów zlokalizowanych w Warszawie – Atrium Reduta. Pierwszym etapem inwestycji jest budowa i otwarcie kina CINEMA3D. W efekcie prac modernizacyjnych powstanie też nowa strefa gastronomiczna, strefy wypoczynku oraz wielkopowierzchniowy klub fitness. Atrium uzyskało już pozwolenie na budowę i wybrało generalnego wykonawcę projektu. Prace rozpoczynają się w sierpniu br.

Atrium Reduta od niemal 20 lat oferuje warszawiakom możliwość zrobienia wygodnie i szybko różnorodnych zakupów oraz skorzystania z bogatej oferty usług w kameralnej atmosferze. Centrum, zlokalizowane przy kluczowej warszawskiej arterii – Alejach Jerozolimskich, zapewnia dogodny dojazd zarówno osobom pracującym w Śródmieściu, jak również mieszkańcom południowych i zachodnich dzielnic Warszawy. Obecnie właściciel i zarządca obiektu – Grupa Atrium – podjął decyzję o jego repozycjonowaniu, tak aby centrum stało się jak najlepiej dopasowane do obecnych i przyszłych potrzeb klientów, a jego układ przestrzenny, wystrój i oferta optymalnie odpowiadały miejskiemu stylowi spędzania czasu, zarówno w ciągu dnia, jak też bezpośrednio po pracy oraz podczas weekendów. W efekcie Atrium Reduta ulegnie rozbudowie, dzięki której zyska 5 800 m² powierzchni. Prace budowlane realizowane będą we współpracy ze spółką Carrefour, współwłaścicielem obiektu.

- Przeważająca część odwiedzających Atrium Reduta to ludzie młodzi, świadomi konsumenci, oczekujący od nowoczesnego centrum handlowego czegoś więcej niż tylko ciekawej oferty handlowej. Atrium Reduta doceniane jest za możliwość komfortowych zakupów w przyjemnej, kameralnej atmosferze. Dla nas to jednak zdecydowanie za mało – chcemy, by centrum to stało się także miejscem spędzania wolnego czasu. Celem wprowadzanych przez nas zmian jest poszerzenie oferty rozrywkowo-rekreacyjnej, stworzenie w niedługim czasie zupełnie nowej strefy restauracyjnej w nowoczesnej odsłonie, a także zapewnienie wyjątkowego klimatu dla spotkań i relaksu – mówi Jarosław Szerfenberg, Head of Development Atrium Poland.

W sierpniu br. rozpoczyna się pierwszy etap rozbudowy. W jego efekcie powierzchnia centrum powiększy się o niemal 2 700 m². Nową część zajmie jeden ze strategicznych najemców Atrium Reduta – CINEMA3D, oferujący gościom centrum niezapomniane wrażenia filmowe w 6-salowym multipleksie. Będzie to pierwsze w Warszawie kino tej sieci.

Multipleks CINEMA3D w Atrium Reduta będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, w tym m.in.: panoramiczny multiekran Barco ESCAPE, cyfrowe projektory zapewniające obraz w jakości 4K oraz projekcje trójwymiarowe w systemie DepthQ 3D, zaawansowany system dźwięku przestrzennego Dolby ATMOS. Wnętrza CINEMA3D wyróżni elegancki design i liczne nawiązania do kosmosu, m.in. sufit imitujący rozgwieżdżone niebo nocą i podłogi rozświetlone diodami LED.

- Pierwsze kino CINEMA3D w Warszawie w Atrium Reduta to istotny krok w rozwoju naszej sieci. Jestem przekonany, że dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom, angażującym niemal wszystkie zmysły podczas seansu, i olbrzymiej trosce o komfort widzów, szybko zyskamy ich sympatię. Mamy nadzieję, że nasza obecność w centrum, o silnie ugruntowanej pozycji i doskonałej lokalizacji, stanie się idealnym uzupełnieniem oferty Atrium Reduta i będzie ulubionym miejscem spędzania czasu wolnego ze znajomymi i rodziną – mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu i PR CINEMA3D S.A.

Atrium planuje także stworzenie wydzielonej strefy gastronomiczno-rekreacyjnej. Nowa przestrzeń, wypełniona nowoczesnymi i oryginalnymi konceptami gastronomicznymi, powstanie w efekcie drugiego etapu prac modernizacyjnych, które prowadzone będą od początku przyszłego roku. W celu podnoszenia jakości oferty rekreacyjnej, w ramach pierwszego etapu modernizacji Atrium Reduta, obok kina powstanie nowy klub fitness. Zajmie on powierzchnię 1 700 m2.

W pasażach centrum pojawią się odświeżone miejsca relaksu i odpoczynku, które wzornictwem nawiązywać będą do wystroju i klimatu strefy gastronomicznej. Wnętrza i pasaże zostaną odświeżone i unowocześnione, nabierając eleganckiego charakteru i butikowego klimatu.

Zmiany obejmą także tenant mix, który skoncentrowany będzie na damskiej i męskiej ofercie modowej, odpowiadającej potrzebom młodych, dynamicznych i aktywnych osób, stanowiących jedną z grup docelowych Atrium Reduta. Klienci centrum już teraz mogą korzystać z unikatowej oferty Blue Shadow i White House oraz nowo otwartego salonu marki KANZ. W lipcu pierwszy outlet otworzył Peek & Cloppenburg; cieszy się on popularnością wśród klientów centrum. Oferta modowa zostanie wzmocniona szeroko zakrojoną ofertą usługową, dzięki czemu Atrium Reduta proponować będzie swoim klientom komfortową obsługę w pigułce: zakupy oraz możliwość załatwienia wszystkiego, co niezbędne, w jednym miejscu.

- Chcemy, by nasza oferta precyzyjnie trafiała nie tylko w oczekiwania mieszkańców tego rejonu, ale również w pełni zaspokajała potrzeby pracowników sąsiadujących z nami biurowców, stanowiących niezwykle liczną grupę odwiedzających centrum. Dlatego też pragniemy usprawnić i jeszcze bardziej ulepszyć ten aspekt, za który doceniają nas klienci Atrium Reduta: możliwość dokonania kompaktowych, wygodnych zakupów. Zależy nam jednak na tym, by zaoferować znacznie więcej: ciekawą i oryginalną przestrzeń służącą zakupom, spotkaniom, rozrywce i rekreacji. Dzięki rozbudowie Atrium Reduta będzie miejscem autentycznie przystającym do potrzeb i oczekiwań odwiedzających ją osób – podsumowuje Jarosław Szerfenberg.

Rozbudowa Atrium Reduta zakończy się w czwartym kwartale 2018 roku. Generalnym wykonawcą fazy obejmującej strefę kinową i fitness jest CFE Polska.

W IV kwartale 2018 roku Grupa Atrium planuje trzy znaczące otwarcia – modernizacji i przebudowie zostaną poddane wszystkie trzy warszawskie obiekty z jej portfolio.

W tym samym czasie, po zakończonej rozbudowie i modernizacji wnętrz, nastąpi bowiem otwarcie Atrium Targówek. Przebudowa centrum rozpocznie się w październiku br., a w jej wyniku obiekt powiększy się o dodatkowe 8 600 m² powierzchni.

Trwa też dalsza rozbudowa i przebudowa flagowego obiektu Grupy Atrium – Atrium Promenada. Ponowne otwarcie głównego pasażu, który po metamorfozie przeistoczy się w Aleję Fontann wraz z nowo dobudowaną Aleją Rynkową i strefą food court również zaplanowane zostało na jesień 2018 roku. Proces rozbudowy i modernizacji tego centrum, który trwa od 2015 roku, zakończy się w 2020 roku. Wówczas obiekt będzie liczył 90 tys. m² powierzchni, stając się jednym z największych centrów handlowych w regionie.


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.