Totalbud buduje Markowy Targówek dla Revi

Dodano: rok temu Czytane: 451
Redakcja poleca!

Totalbud SA rozpoczęła budowę w ramach umowy w pobliżu Centrum Handlowego M1 w Markach przy ulicy Kosynierów wznoszony jest budynek mieszkalny zaprojektowany przez pracownię POLE Architekci.

Totalbud buduje Markowy Targówek dla Revi
Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA rozpoczęła budowę na zlecenie działającej od roku 2014 firmy Revi Kompania Deweloperska (wcześniej działającej pod marką Kompania Domowa). W ramach umowy w pobliżu Centrum Handlowego M1 w Markach przy ulicy Kosynierów wznoszony jest budynek mieszkalny zaprojektowany przez pracownię POLE Architekci. Obiekt powstaje na działce o powierzchni 3603 mkw.
 
„Razem z zespołem tego inwestora osiągnęliśmy nie tak dawno swoisty rekord na warszawskiej Białołęce. Zbudowaliśmy tam »Biały Dom« – największy i najwyższy w tej dzielnicy budynek mieszkalny powstały na wyjątkowo trudnym gruncie. Z tego też powodu wszystkie okoliczne budynki mieszkalne nie są nawet podpiwniczone. My, wykorzystując najnowocześniejsze technologie, zbudowaliśmy nie tylko najwyższy dom na Białołęce, ale także z dwoma kondygnacjami garaży podziemnych. Obecnie ruszamy z nowym projektem z dobrze nam znanym zespołem z Białołęki” – mówi prezes Totalbudu Mariusz Pałka.
 
Na pięciu kondygnacjach budynek pn. Markowy Targówek zaoferuje 86 mieszkań dla około 250 mieszkańców. Bardzo zróżnicowane mieszkania będą miały powierzchnie od 25 do 125 mkw. Łącznie powierzchnia użytkowa mieszkań osiągnie około 5100 mkw. W podziemnej kondygnacji garażowej znajdzie się 77 miejsc parkingowych. Budynek wyróżnia oryginalna przeszklona kaskadowa bryła z elewacją utrzymaną w tonacji ciepłej bieli. W projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne (m.in. fotowoltaikę), co pozwoli na znaczne zredukowanie kosztów eksploatacji mieszkań.
 
„Budowa jest na etapie początkowym” – relacjonuje kierownik kontraktu z ramienia Totalbudu Tomasz Pawlak. „Fundament budynku powstaje w technologii białej wanny. Obecnie w części garażowej budynku wykonaliśmy szczelną palisadę z kolumn DSM, a oprócz tego wykonaliśmy przesłonę w poziomie w technologii Jet Grouting. Podziemna kondygnacja garażowa jest na dwóch różnych poziomach i obecnie trwają roboty konstrukcyjne w płytszej części tej kondygnacji. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy wykop w części głębszej” – dodaje Tomasz Pawlak.
 
Markowy Targówek stan surowy zamknięty osiągnie w końcu marca przyszłego roku. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest na 1 października 2024 roku.


Źródło: Informacja prasowa
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.