Rusza budowa Lira Park

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1247

Spółka Yuniversal Development rozpoczyna budowę nowej warszawskiej inwestycji pn. Lira Park. Budynek o tej nazwie stanie na Ochocie na rogu ulic Lirowej i Włodarzewskiej.

Rusza budowa Lira Park
 Spółka Yuniversal Development rozpoczyna budowę nowej warszawskiej inwestycji pn. Lira Park. Budynek o tej nazwie stanie na Ochocie na rogu ulic Lirowej i Włodarzewskiej. Projektantem budynku jest Biuro Projektów Kazimierski i Ryba sp.j., natomiast generalnym wykonawcą jest firma Totalbud.

Lira Park w części nadziemnej – w zależności od segmentu budynku – będzie miał cztery, pięć i siedem kondygnacji. Mimo zmiennej wysokości budynek charakteryzuje się architekturę zwartą. Parter zajmą dwa hole wejściowe i lokale usługowe. Na kondygnacjach nadziemnych znajdą się mieszkania. Układ komunikacyjny Liry Park oparty jest na jednej klatce schodowej w części 7-kodygnacyjnej i jednej klatce w części 5-kondygnacyjnej. Na parterze budynku – oprócz lokali handlowo-usługowych – będą także lokale mieszkalne.

Inwestycję komentuje prezes Yuniversalu Antoni Piekut: „Stołeczna Ochota stała się w ostatnich latach jedną z 2-3 najmodniejszych dzielnic Warszawy pod względem zainteresowania nabywców mieszkań. Na fali mody nie jest łatwo o dobre grunty inwestycyjne, tym bardziej więc mamy satysfakcję, że zaoferujemy Lirę Park w miejscu tak zielonym i ze wszech miar atrakcyjnym, jak bezpośrednie sąsiedztwo Parku Szczęśliwickiego. Potrafimy także dopasować się do tego zielonego sąsiedztwa. Harmonijne wkomponujemy budynek w zieleń, jaka go otacza. Duży nacisk położyliśmy na nowe nasadzenia wieńczące tę inwestycję”.

Lira Park osiągnie powierzchnię zabudowy 1587 m². Obiekt zaoferuje 72 mieszkania w układach funkcjonalnych M2 (25 mieszkań), M3 (34 mieszkania) i M4 (13 mieszkań). Budynek będzie miał jedną garażową kondygnację podziemną na 84 miejsca parkingowe. Ceny metra kwadratowego mieszkań w zależności od różnych czynników będą się wahały w przedziale 9-10 tys. zł.

Budynek opisuje architekt Anna Miszczyńska: „Lira Park charakteryzuje się nowoczesną architekturą. Jest to widoczne zarówno w formie i wyglądzie, jak również w układach mieszkań. Nowoczesne materiały nadają ponadczasowy wygląd elewacjom oraz pozwalają oszczędzać energię. Rozświetlone mieszkania mają duże balkony albo zielone tarasy na dachach, a widok na Park Szczęśliwicki zapewnia wrażenie spokoju. Sąsiedztwo budynku stanowią również nowoczesne budynki, co jest gwarancją dobrego i stabilnego sąsiedztwa. Główną część elewacji zaprojektowaliśmy jako stonowaną w jasnych kolorach bieli i szarości, zaś parter budynku wykończony będzie okładziną elewacyjną w postaci płyt ze spieków kwarcowych lub kamienia naturalnego w kolorze szarobrązowym. Ciemny kolor okładziny wraz z grafitową ślusarką witryn lokali usługowych będzie akcentował parter budynku i wizualnie odcinał go od jasnej elewacji pięter mieszkalnych”.

Działka Liry Park wpisze się w zielone otoczenie inwestycji. Planuje się dla niej zieleń niską – byliny, krzewy oraz niskie drzewa. W pasie drogowym ulic Włodarzewskiej i Lirowej zaprojektowano niskie krzewy okrywowe. Wokół przebudowywanej stacji trafo znajdą się pergole z pnączami. Na patio między częściami budynku będą trawy ozdobne i byliny wyeksponowane na tle roślin zimozielonych liściastych i iglastych. Na dachach nad częściami niższymi budynku znajdą się dachy zielone poza wyznaczonymi tarasami i strefami dla urządzeń technicznych. Na zielonych dachach będą maty ziołowe inkrustowane małymi wyspami z niską roślinnością iglastą.

Inwestycja realizowana jest w 20 proc. ze środków własnych i w 80 proc. z kredytów w bankach SBR Bank w Szepietowie oraz Banku Spółdzielczym w Ostrowi Mazowieckiej. Przed podpisaniem aktu notarialnego sprzedaży lokalu banki te – na wniosek działającego w imieniu spółki Yuniversal Podlaski – wyrażą zgodę na bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu mieszkalnego wraz z przypadającym udziałem w nieruchomości po wpłacie przez nabywcę na mieszkaniowy rachunek powierniczy otwarty pełnej ceny lokalu zgodnej z umową deweloperską. Lira Park zgodnie z harmonogramem powinna być gotowa 31 stycznia 2020 roku po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.