Korki na Marynarskiej. Ulica na czas przebudowy została zwężona

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1369

Ulica Marynarska została w weekend zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. W niedzielę rozpoczęto demontaż słupów oświetleniowych.

Korki na Marynarskiej. Ulica na czas przebudowy została zwężona

- Ulica Marynarska została w weekend zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. W niedzielę rozpoczęto demontaż słupów oświetleniowych. Były to przygotowania do trwającej właśnie rozbiórki północnej jezdni ul. Marynarskiej - poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Intensywne prace

Na budowie pracuje obecnie 70 osób oraz sprzęt: frezarka do rozbiórki nawierzchni, 12 samochodów ciężarowych wywożących sfrezowaną nawierzchnię bitumiczną, 10 koparek, 2 koparko-ładowarki, ładowarka, beczkowóz konieczny do prac przy usuwaniu nawierzchni, urządzenia czyszczące. W poniedziałek 6 sierpnia prace potrwają do godz. 20.00.

- Zdemontowany jest już także rozjazd tramwajowy w rejonie ronda Unii Europejskiej. Trwa montaż nowego torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Postępu do ul. Wynalazek, gdzie budowany jest peron przystankowy. W ul. Postępu powstaje przyczółek wiaduktu, którym ulica będzie przebiegać nad ul. Marynarską - informuje inwestror prac
 

Tramwaje mają powrócić na ul. Marynarską wraz z początkiem września natomiast poszerzona ul. Marynarska oraz ul. Postępu mają być przygotowane do ruchu w grudniu tego roku.Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.