"Wsadzę ci kosę" – mężczyzna, który groził strażnikowi miejskiemu, trafił w ręce policji

Dodano: 6 lat temu Czytane: 2014

Zwykła interwencja, miała dotyczyć zakłócania spokoju i porządku. odejmujący ją strażnicy nie spodziewali się, że będą mieli do czynienia z osobą, która będzie chciała zagrozić ich życiu.

"Wsadzę ci kosę" – mężczyzna, który groził strażnikowi miejskiemu, trafił w ręce policji
Wszystko wskazywało na to, że to będzie zwykła interwencja, miała dotyczyć zakłócania spokoju i porządku. Podejmujący ją strażnicy nie spodziewali się, że będą mieli do czynienia z osobą, która będzie chciała zagrozić ich życiu.

Z soboty na niedzielę przed północą, w pobliżu stacji benzynowej przy Alei 3. Maja, strażnicy miejscy zauważyli czterech młodych, głośno i wulgarnie zachowujących się mężczyzn. Kiedy funkcjonariusze poinformowali ich o popełnionych wykroczeniach, jeden z mężczyzn powiedział strażnikowi: „Zaraz wsadzę ci kosę”, po czym energicznie sięgnął do kieszeni. Reakcja funkcjonariuszy była błyskawiczna. Tylko ich  refleks zapobiegł potencjalnej tragedii. Szybkie chwyty obezwładniające, powalenie na ziemie i kajdanki – jak się później okazało, to była najlepsza w tej sytuacji reakcja. Chwilę później przy obezwładnionym 21-latku  ujawniono w kieszeni nóż, którego na szczęście nie zdążył użyć. Strażnicy przekazali ujętego policji.


Źródło: Straż Miejska
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.