Ronson Development: sprzedaż i przekazania zgodnie z planem

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1105

W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. Ronson Development zakontraktował sprzedaż 639 lokali, co jest wynikiem zbliżonym do osiągniętego w analogicznym okresie 2017 r

Ronson Development: sprzedaż i przekazania zgodnie z planem
W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. Ronson Development zakontraktował sprzedaż 639 lokali, co jest wynikiem zbliżonym do osiągniętego w analogicznym okresie 2017 r., kiedy znalazł nabywców na 645 lokali.  Liczba lokali przekazanych klientom od początku roku do końca września, które zostaną rozpoznane w rachunku wyników za ten okres, wyniosła 707 wobec 492 przed rokiem.

– W trzecim kwartale tego roku zakontraktowaliśmy sprzedaż 203 lokali, a łącznie od początku roku już 639 lokali. To wynik zbliżony do osiągniętego w ubiegłym roku oraz nieco lepszy od naszych wewnętrznych założeń. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w całym 2018 roku planujemy sprzedać około 800 lokali – powiedział Andrzej Gutowski, członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.
– W Warszawie naszym bestsellerem w trzecim kwartale był ponownie projekt City Link na Woli, gdzie sprzedaliśmy 65 lokali. Świetna lokalizacja – blisko centrum biznesowego i tuż przy budowanej drugiej linii metra – sprawia, że City Link jest częstym wyborem inwestorów. Wśród klientów szukających mieszkania na własne potrzeby bardzo dużą popularnością cieszy się z kolei nasz projekt na Białołęce – Miasto Moje, gdzie od lipca do września zakontraktowaliśmy sprzedaż 36 lokali. Dobre wyniki sprzedażowe notujemy również poza Warszawą: w poznańskiej inwestycji Grunwald2 i w szczecińskiej Panoramice w trzecim kwartale sprzedaliśmy po około 20 mieszkań, z kolei w naszych wrocławskich inwestycjach – Miasto Marina i Vitalia – sprzedaliśmy po kilkanaście lokali – dodał Andrzej Gutowski.

Na koniec czerwca br. w ofercie sprzedaży Ronson Development znajdowało się łącznie około 680 lokali w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie.

Liczba lokali przekazanych klientom w trzecim kwartale tego roku, które zostaną rozpoznane w rachunku wyników Ronson Development za ten okres, wyniosła 190 wobec 121 w analogicznym okresie 2017 r.

– Największy udział w przychodach minionego kwartału będą mieć 123 lokale przekazane klientom w Mieście Moim na Białołęce, gdzie marża brutto wynosi około 25%. Ponadto, dzięki uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie dla kolejnych budynków osiedla Nova Królikarnia, coraz większe grono naszych klientów może cieszyć się urokami tej prestiżowej lokalizacji Starego Mokotowa. W trzecim kwartale przekazaliśmy nabywcom 29 lokali w Novej Królikarni, przy czym są to głównie apartamenty o dużych metrażach i wysokiej średniej cenie jednostkowej, w związku z czym będą mieć one znaczący udział w przychodach za ten okres – wskazał Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronson Development.
Narastająco, od początku tego roku do końca września Ronson przekazał klientom łącznie 707 lokali, wobec 492 w pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 r.


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.