Lira Park mocno zaawansowana

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1098

Warszawski firma Totalbud SA zmierza do osiągnięcia stanu surowego otwartego budynku mieszkalnego Lira Park na warszawskiej Ochocie, który stanie na rogu ulic Lirowej i Włodarzewskiej.

Lira Park mocno zaawansowana
Warszawski firma Totalbud SA zmierza do osiągnięcia stanu surowego otwartego budynku mieszkalnego Lira Park na warszawskiej Ochocie, który stanie na rogu ulic Lirowej i Włodarzewskiej. Do połowy stycznia 2019 roku zakończona będzie konstrukcja żelbetowa obiektu. Stan surowy otwarty jest zaplanowany na luty, a stan surowy zamknięty miesiąc później. Budynek o konstrukcji słupowo-płytowej zaoferuje 72 mieszkania w układach funkcjonalnych M2 (25 mieszkań), M3 (34 mieszkania) i M4 (13 mieszkań). Powierzchnia zabudowy wyniesie 1587 mkw. Projektantem budynku jest Biuro Projektów Kazimierski i Ryba, a jego deweloperem Yuniversal Podlaski.

U zarania budowy Totalbud musiał zmierzyć się z niełatwym gruntem z przewarstwieniami, gytiami i namułami stanowiącymi w tym rejonie miasta pozostałości po Jeziorze Żoliborskim z okresu międzylodowcowego. W związku z tym teren budowy wymagał wzmocnienia go ponad 300 kolumnami CMC.

Budowę komentuje jej kierownik Jan Sawicki: „Analiza geologiczna gruntu była prawidłowa, stąd od początku wiedzieliśmy to, jakie procedury i technologie trzeba będzie wdrożyć już od etapu fundamentów. Wszystkie prace biegną zgodnie z harmonogramem i jeśli warunki atmosferyczne nie zakłócą postępu prac planujemy zakończenie budowy w styczniu 2020 roku wraz z pozwoleniem na użytkowanie. Na tle krajowego budownictwa mieszkaniowego można powiedzieć, że Lira Park będzie się wyróżniała bardzo dobrymi układami funkcjonalnymi mieszkań oraz atrakcyjnymi tarasami nieczęsto spotykanymi w takiej formie, jak na tej budowie. Elewacja budynku będzie lekka mokra, natomiast parter z lokalami handlowo-usługowymi zyska okładziny ze spieków kwarcowych. Łącznie wniesie to dużą estetykę budynku”.

Działka Liry Park wpisze się w zielone otoczenie inwestycji. Planuje się dla niej zieleń niską – byliny, krzewy oraz niskie drzewa. W pasie drogowym ulic Włodarzewskiej i Lirowej zaprojektowano niskie krzewy okrywowe. Wokół przebudowywanej stacji trafo znajdą się pergole z pnączami. Na patio między częściami budynku będą trawy ozdobne i byliny wyeksponowane na tle roślin zimozielonych liściastych i iglastych. Na dachach nad częściami niższymi budynku znajdą się dachy zielone poza wyznaczonymi tarasami i strefami dla urządzeń technicznych. Na zielonych dachach będą maty ziołowe inkrustowane małymi wyspami z niską roślinnością iglastą.

Budynek opisuje architekt Anna Miszczyńska: „Lira Park charakteryzuje się nowoczesną architekturą. Jest to widoczne zarówno w formie i wyglądzie, jak również w układach mieszkań. Nowoczesne materiały nadają ponadczasowy wygląd elewacjom oraz pozwalają oszczędzać energię. Rozświetlone mieszkania mają duże balkony albo zielone tarasy na dachach, a widok na Park Szczęśliwicki zapewnia wrażenie spokoju. Sąsiedztwo budynku stanowią również nowoczesne budynki, co jest gwarancją dobrego i stabilnego sąsiedztwa. Główną część elewacji zaprojektowaliśmy jako stonowaną w jasnych kolorach bieli i szarości, zaś parter budynku wykończony będzie okładziną elewacyjną w postaci płyt ze spieków kwarcowych w kolorze szarobrązowym. Ciemny kolor okładziny wraz z grafitową ślusarką witryn lokali usługowych będzie akcentował parter budynku i wizualnie odcinał go od jasnej elewacji pięter mieszkalnych”.


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.