Budowa szpitala Południowego nabiera tempa

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1056

Prezydent Warszawy podpisała akt erekcyjny budowy szpitala Południowego.

Budowa szpitala Południowego nabiera tempa
Prezydent Warszawy podpisała akt erekcyjny budowy szpitala Południowego. Po umieszczeniu go w specjalnej tubie został zamurowany w betonowym bloku i umieszczony w ławie fundamentowej północno-zachodniej części placówki.

- Uświęcone tradycją uroczystości, jak wmurowanie kamienia węgielnego w fundamenty czy zawieszenie wiechy, gdy budynek jest już pod dachem  - to wielkie wydarzenie dla budowniczych, inżynierów i architektów. Ten pierwszy zwyczaj – którego za chwilę będziemy świadkami - jest także ważny dla mnie i dla mieszkańców – bowiem oznacza, że inwestycja idzie w dobrym tempie – powiedziała podczas uroczystości Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Szpital Południowy będzie nową placówką lecznictwa stacjonarnego zlokalizowaną na Ursynowie. Potencjalna liczba pacjentów szpitala to około 300 tys. osób (mieszkańcy południowych dzielnic Warszawy oraz powiatu piaseczyńskiego i okolicznych terenów dobrze skomunikowanych ze stolicą).

Szpital budowany jest na działce o powierzchni 1,72 ha u zbiegu ulic rtm. Witolda Pileckiego i Indiry Gandhi, w bezpośrednim sąsiedztwie Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie.

Powierzchnia użytkowa szpitala wynosi ponad 42 tysiące m2. W szpitalu zaplanowano dziewięć oddziałów na 309 łóżek, w tym m.in. oddział: wewnętrzny, kardiologii, ginekologii, położniczy z odcinkiem neonatologii, geriatrii, ortopedii, chirurgii. Ponadto, w budynku szpitala znajdzie się oddział ratunkowy (SOR), a także przychodnie specjalistyczne, które będą świadczyć usługi w zakresie: chirurgii, ortopedii, kardiologii, diabetologii, urologii, dermatologii, ginekologii, psychologii oraz gastroenterologii. Integralną częścią budynku szpitala będzie lądowisko dla śmigłowców ratunkowych oraz  parkingi na ok. 400 miejsc postojowych.

Budowa szpitala jest finansowana z budżetu m.st. Warszawy. Na budowę i wyposażenia przeznaczono 400 mln zł. Planowane  zakończenie inwestycji to lipiec 2019 r.


Źródło: Urząd Miasta
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.