Osiedle Mickiewicza znów na rynku

Dodano: 7 lat temu Czytane: 1747

Osiedle Mickiewicza to sprzedażowy sukces Skanska oraz pionierska inwestycja mieszkaniowa w Polsce, certyfikowana środowiskowo w BREEAM.

Osiedle Mickiewicza znów na rynku
Osiedle Mickiewicza to sprzedażowy sukces Skanska oraz pionierska inwestycja mieszkaniowa w Polsce, certyfikowana środowiskowo w BREEAM. Spółka rozpoczyna realizację drugiego etapu osiedla, położonego w prestiżowej lokalizacji Warszawy, na skraju rezerwatu przyrody, klimatycznych uliczek Żoliborza i parków Bielan. 107 nowych mieszkań jest już w sprzedaży.

Z certyfikowaną polisą bezpieczeństwa
Osiedle Mickiewicza to łącznie 495 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. Właśnie rusza drugi etap inwestycji, podczas którego powstaną dwa budynki - 107 mieszkań o powierzchni od 23 m kw. do ponad 117 m. kw. Planowany termin oddania pierwszych lokali do użytku to trzeci kwartał 2019 r. Osiedle Mickiewicza to projekt w skandynawskim stylu. Wykonany z dbałością o środowisko naturalne i w trosce o komfort codziennego życia, będzie ubiegał się o certyfikację BREEAM. Dzięki elastycznej konstrukcji budynku lokatorzy otrzymają możliwość dopasowywania rozkładu mieszkań do własnych potrzeb. Certyfikacja „Obiekt bez barier” zapewni, że 40 % lokali II etapu osiedla zostanie dostosowana na specjalne życzenie klienta do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Osiedle będzie również wyposażone w podziemny parking dwukondygnacyjny z 109 miejscami. Do dyspozycji mieszkańców zostaną udostępnione także stojaki na rowery i boksy dla jednośladów.

- Osiedle Mickiewicza to pierwsze osiedle mieszkaniowe w Polsce posiadające odznaczenie przyznawane wysokiej klasy budynkom, wyposażonym w rozwiązania przyjazne dla ludzi i środowiska. Drugi etap inwestycji zostanie także audytowany środowiskowo w BREEAM. Dodatkowo jeden z dwóch budynków, który zrealizujemy w ramach tego etapu powstanie zgodnie z normami certyfikacji „Obiektu bez barier”. To będzie drugi taki obiekt mieszkalny w Polsce, zaraz po Holm House– mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland.  

Blisko natury
Punktem wyjścia działań dewelopera są kluczowe potrzeby mieszkańców. Najważniejszą z nich jest komfortowa lokalizacja. Dobrze rozwinięty system komunikacyjny w okolicy Osiedla Mickiewicza umożliwia sprawne poruszanie się po całym mieście. Inwestycja jest położona kilka minut drogi od stacji metra Słodowiec i Plac Wilsona, licznych przystanków tramwajowych i autobusowych oraz międzymiastowej trasy S8. Droga do ścisłego centrum Warszawy trwa ok. 10 minut.

Osiedle jest położone jednocześnie w cichej i spokojnej okolicy dwóch zielonych dzielnic Warszawy. Sąsiadują z nią bezpośrednio park Stawy Kellera z dwiema olszami czarnymi - pomnikami przyrody. W jej pobliżu są także Lasek Bielański, rezerwat przyrody, zwany zielonymi płucami Warszawy, Kępa Potocka ze słynnym różowym neonem Maurycego Gomulickiego, Park Żeromskiego oraz Skarpa Warszawska, zielony szlak spacerowy i rowerowy łączący różne części miasta. Okolica stanowi też wyjątkowy szlak biegowy po pobliskich parkach, lesie czy Bulwarach Wiślanych.

W sąsiedztwie kultury i dobrego designu
- Coraz więcej klientów marzy o mieszkaniu położonym w centrum miasta, nieopodal pracy, przedszkola dziecka i weekendowych rozrywek, czując jednocześnie klimat przedmieścia, oddalonego wiele kilometrów od centrum. Osiedle Mickiewicza odpowiada na te potrzeby, o czym świadczą wyniki sprzedaży pierwszego etapu inwestycji, zakończonego zaledwie w kilka tygodni po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie – mówi Bartosz Kalinowski.

Osiedle Mickiewicza jest położone na styku Żoliborza, pieszczotliwie nazywanego przez mieszkańców Joli Bord (z francuskiego – piękny brzeg) z licznymi klubokawiarniami, restauracjami, przestrzeniami koncertowymi i wystawowymi, targami śniadaniowymi, centrami handlowymi, punktami rzemieślniczymi, teatrem i kinem. W pobliżu znajdują się także szpital, przedszkola, szkoły oraz uczenie wyższe.

Inspirowana Północą architektura osiedla nawiązuje do spokojnego charakteru otoczenia, a przy tym podkreśla indywidualizm miejsca. Zgodnie z wizją minimalizmu w urbanistyce, pracownia HRA Architekci zaprojektowała budynki, jako dwie bryły na rzucie prostokąta, stojące względem siebie pod kątem ostrym. Wyważony dobór elementów dekoracyjnych, kolorystyka bieli i ciemnych akcentów oraz prostota wizualna definiują kluczowe cechy inwestycji. Natomiast układ okien, przełamań w elewacji, loggi i balkonów tworzą interesujące kompozycje plastyczne przy wykorzystaniu tradycyjnych elementów naturalnego i skromnego detalu architektonicznego.

Mądrze zaprojektowane
II etap Osiedla Mickiewicza będzie również pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która już od etapu projektowania, poprzez budowę aż do momentu przekazania kluczy przyszłym mieszkańcom będzie w całości zarządzaną w technologii BIM 360. Zdigitalizowanie prac usprawni przepływ informacji między inwestorem, kontrahentami oraz klientami. Zaprojektowanie wirtualnego, trójwymiarowego budynku wyeliminuje potencjalne kolizje, minimalizując ryzyko np. opóźnienia prac. Aplikacja jest ważna dla przyszłych mieszkańców osiedla pod kątem szybkiego dostępu do dokumentacji budowy oraz sprawnego odbioru lokalu. BIM 360 pomoże deweloperowi w lepszym zarządzaniu pracą na budowie, kontrolowaniu norm bezpieczeństwa i czystości oraz jakości działań.

Otwarte na wielopokoleniową integrację społeczną
– Nasze osiedla powstają w oparciu o szwedzką ideę Öppet för livet, która oznacza otwarcie ludzi na miasto i miasta na ludzi. W planowaniu przestrzeni kładziemy nacisk na integrację społeczną i budowanie unikalnej więzi między mieszkańcami. Z naszego doświadczenia i obserwacji wynika, że znajomość sąsiadów wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Nierzadko najlepszym strażnikiem na osiedlu są nie płot czy kamera, ale właśnie sąsiad. Budowanie bezpieczeństwa zaczynamy od podstaw, czyli wprowadzenia odpowiednich rozwiązań architektonicznych, takich jak wspólna przestrzeń integracyjna – opowiada Bartosz Kalinowski.

Na terenie Osiedla Mickiewicza deweloper zbuduje ogrody-labirynty, patio, a także drewniany plac zabaw dostępny również dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Ważnym punktem integracji będzie 70-metrowa przestrzeń wspólna, zlokalizowana w jednym z budynków, w której mieszkańcy będą mogli razem obejrzeć film, spróbować swoich sił w swingu, zagrać w szachy lub brydża, odrobić z dzieckiem lekcje albo napić się w swoim towarzystwie kawy.

 


Źródło: IP
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.